اردوغان فرودگاه دریایی افتتاح کرد

به گزارش مجله آیرخ، رئیس جمهور ترکیه با اشاره به نقش فرودگاه ریزه-آرتوین در توسعه منطقه شرق دریای سیاه گفت این فرودگاه در حمل و نقل هوایی به نفع همسایه مان گرجستان نیز خواهد بود.

اردوغان فرودگاه دریایی افتتاح کرد

به گزارش خبرنگاران، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاح فرودگاه ریزه-آرتوین که الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان هم در آن حضور داشت، گفت که این فرودگاه یک سرمایه گذاری عادی نبوده بلکه آخرین نمونه سیاست دولت مبنی بر ارائه آثار و خدمات بیشتر برای مردم است.

وی با بیان اینکه تعداد فرودگاه ها در ترکیه را از 26 به 57 واحد رسانده اند، گفت: فرودگاه ریزه-آرتوین ظرف حدود 5 سال با سرمایه گذاری 4.4 میلیارد لیری احداث شده و با باند 3000 متری و ظرفیت جابجایی سالانه 3 میلیون مسافر و سایر واحد ها مایه افتخار است.

رئیس جمهور ترکیه توضیح داد که این پروژه از درب ورودی ساختمان ها تا برج مراقبت در فرودگاه مطابق با ویژگی های معماری این منطقه طراحی و اجرا شده است.

اردوغان ادامه داد: این فرودگاه را به عنوان نماد مسافتی که ترکیه طی 20 سال گذشته برای توسعه -به ویژه در زمینه حمل و نقل هوایی- طی نموده است، می بینم، نشانگر آن است که نه کوه ها و نه دریا ها نمی توانند مانع عزم ما برای خدمت رسانی به مردم شوند.

وی گفت: فرودگاه ریزه-آرتوین که آن را در شرق دریای سیاه ساخته ایم، در حمل و نقل هوایی به نفع همسایه مان گرجستان هم خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2253

به "اردوغان فرودگاه دریایی افتتاح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان فرودگاه دریایی افتتاح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید