ارسال محموله جدید یاری های بشر محبت آمیز روسیه به قره باغ

به گزارش مجله آیرخ، وزارت امور اضطراری روسیه از ارسال محموله جدید یاری های بشردوستانه به منطقه قره باغ کوهستانی خبر داده است.

ارسال محموله جدید یاری های بشر محبت آمیز روسیه به قره باغ

جهت دریافت خدمات طراحی سقف شیروانی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، وزارت امور اضطراری روسیه روز یکشنبه اعلام نمود که بسته جدید یاری های بشر محبت آمیز ای را با قطار به منطقه قره باغ کوهستانی ارسال نموده است.

به نوشته خبر گزاری تاس، دفتر مطبوعات این وزارتخانه با اعلام این خبر گفت: 19 دسامبر، متخصصان گروه مشترکی از وزارت امور اضطراری روسیه 17 واگن قطار حاوی یاری های بشر محبت آمیز را [در قره باغ]تخلیه کردند.

به نوشته این خبر گزاری روسی، بسته یاری های بشر محبت آمیز جدید روسیه در شهر خان کندی (استپاناکرت)، مرکز منطقه قره باغ کوهستانی تخلیه شده است و مدتی بعد، میان ساکنان این منطقه توزیع خواهد شد.

به گفته وزارت امور اضطراری روسیه، این دومین بسته یاری های بشر محبت آمیز از سوی مسکو بوده است.

دور جدیدی از تنش ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تاریخ 27 سپتامبر (6 مهرماه) در باره منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی شروع شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم کردند.

جمهوری آذر بایجان و ارمنستان سه بار توافق آتش بس امضا کردند، اما هر دفعه این توافق ها نقض شد و دو طرف یکدیگر را به نقض آن ها متهم کردند.

با این وجود توافق آتش بس چهارم با میانجیگری رسمی روسیه به امضا رسید.

به دنبال توافق سه جانبه روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش بس، نظامیان روس به منظور نظارت بر این آتش بس و ایجاد منطقه حائل بین نیرو های درگیر در منطقه قره باغ کوهستانی مستقر شدند. تا به امروز وضعت صلح در این منطقه پابرجا بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1519

به "ارسال محموله جدید یاری های بشر محبت آمیز روسیه به قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال محموله جدید یاری های بشر محبت آمیز روسیه به قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید