اروپایی ها در بیانیه ای به آزمایش موشکی کره شمالی واکنش نشان دادند

به گزارش مجله آیرخ، ایرنا نوشت: اعضای اروپایی فعلی و آینده در شورای امنیت سازمان ملل متحد نسبت به تداوم آزمایش های موشک بالستیک کره شمالی ابراز نگرانی کردند و آن را نقض قطعنامه های این شورا دانستند.

اروپایی ها در بیانیه ای به آزمایش موشکی کره شمالی واکنش نشان دادند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

نمایندگان لهستان، آلمان، انگلیس، فرانسه، بلژیک و استونی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران حاضر و بیانیه ای را قرائت کردند که در آن آمده بود: این آزمایش موشکی شامل آزمایش هفتم آذر سال جاری هم می گردد.

در این بیانیه انجام این آزمایشات به عنوان اقدامات تحریک آمیز، محکوم و تاکید شده است: این اقدامات، ثبات و امنیت منطقه و همچنین صلح و امنیت بین المللی را تضعیف می نماید و نقض آشکار قطعنامه های ما در شورای امنیت سازمان ملل متحد محسوب می گردد.

نمایندگان اروپایی شورای امنیت همچنین تهدیدهای کره شمالی نسبت به متحدان اروپایی در منطقه و فراتر از آن محکوم و تصریح شده است: ما از کره شمالی می خواهیم که در یک مذاکرات معنادار با آمریکا به خوبی حاضر گردد، به این آزمایشات سرانجام دهد و عاری سازی هسته ای را محقق سازد.

این 6 عضو شورای امنیت تاکید کردند کره شمالی باید تمام تسلیحات کشتار جمعی و برنامه های موشک بالستیک خود را به شکل تایید شدنی و برگشت ناپذیر، رها سازد.

این بیانیه اضافه می نماید هیچ راهی جز این، برای دستیابی به ثبات و امنیت در شبه جزیره کره وجود ندارد. ادامه اقدامات تحریک آمیز خطر تضعیف مذاکرات را افزایش می دهد.

اروپایی های شورای امنیت بر اجرای قطعنامه های این شورا در قبال کره تاکید کردند و افزودند تحریم ها همچنان باقی خواهند ماند. ما از جامعه بین المللی می خواهیم که به تعهدات خود تحت این قطعنامه برای اجرای کامل این تحریم ها عمل نمایند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 670

به "اروپایی ها در بیانیه ای به آزمایش موشکی کره شمالی واکنش نشان دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپایی ها در بیانیه ای به آزمایش موشکی کره شمالی واکنش نشان دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید