اسکناس 20 هزار تومانی سال جاری چاپ می گردد

به گزارش مجله آیرخ، خبرنگاران : چاپ اسکناس های درشت تر همواره در بانک مرکزی مدنظر بوده و قرار است سال جاری اسکناس 20 هزار تومانی چاپ گردد.

اسکناس 20 هزار تومانی سال جاری چاپ می گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات آموزش طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران ، مدیرکل سازمان فراوری اسکناس و مسکوک بانک مرکزی که چندی پیش نوید چاپ اسکناس های درشت تر را داده بود، گفت: بعد از فراوری انبوه اسکناس 200 هزار ریالی نسبت به چاپ و انتشار اسکناس 500 هزار ریالی اقدام می گردد و به فاصله حدود دو سال معمولا چاپ اسکناس درشت تر انجام می گردد.

چاپ اسکناس های درشت تر همواره در بانک مرکزی مدنظر بوده و در این راستا انتشار اسکناس های بالاتر از 10 هزار تومان در سال های گذشته به بانک مرکزی پیشنهاد می شد. در همین زمینه قرار است سال جاری اسکناس 20 هزار تومانی چاپ گردد.

مجید صنیعی با بیان اینکه برای چاپ اسکناس هزینه ای حدود 68 تا 70 تومان صرف می گردد و اسکناس هایی که در سال 91 امحاء شد، هر قطعه 24 تا 25 تومان هزینه داشت گفت: هر ساله حدود 500 تا 700 میلیون قطعه اسکناس امحاء می گردد.

وی اظهار کرد: اسکناس های پنج هزار و 10 هزار تومانی را در سال 90 چاپ کردیم و چاپ ایران چک های 50 هزار تومانی را به صورت محدود داشتیم که این موضوع بر اساس قانونی بود که در بودجه سال 91 مصوب شده بود و قرار بود ایران چک های 500 هزار ریالی با سازو کار خودش ادامه پیدا کند.

مدیرکل سازمان فراوری اسکناس و مسکوک بانک مرکزی با بیان اینکه در بودجه سال 92 هم به یک نوعی ادامه چاپ و انتشار آن با همان سازو کار گذشته و شاید با محدویت بیشتری ادامه دارد گفت: با توجه به اینکه ما در چارچوب اسکناس محدویت داریم و بلافاصله بعد از 10 هزار تومان نمی گردد مجوز اسکناس های 500 هزارریالی یا 100 هزار ریالی را گرفت بنابراین خواه ناخواه اسکناس 200 هزار ریالی مطرح می گردد و بعد از آن که انتشار اسکناس به حدی برسد که بتواند در خودپردازها قرار گرفته و به فراوری انبوه برسد، اسکناس های 500 هزار ریالی چاپ می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

خبرنگاران : انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تأیید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 948

به "اسکناس 20 هزار تومانی سال جاری چاپ می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکناس 20 هزار تومانی سال جاری چاپ می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید