امتناع سروزیران ایالت های مختلف هند از اجرای قانون تبعیض مذهبی

به گزارش مجله آیرخ، در حالی که دولت دهلی نو با تصویب قانونی موسوم به CAA با جنجال های مختلفی روبرو شده است سروزیران بعضی ایالت ها به صراحت از اجرای این قانون امتناع کردند.

امتناع سروزیران ایالت های مختلف هند از اجرای قانون تبعیض مذهبی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از رسانه هندی دیلی سیاست، وی نارائن سوامی سروزیر ایالت پودچری نیز ضمن مخالفت با تصویب قانون تبعیض مذهبی بیان کرد: این قانون به وضوح مسلمانان را نشانه گرفته است و ما هرگز آن را اجرا نخواهیم کرد.

وی توضیح داد: دولت هند تصمیمات خطرناکی علیه اقلیت های مذهبی گرفته است و ما اجازه نمی دهیم که این اتفاق رخ دهد.

عضو ارشد حزب کنگره هند گفت: در تمام ایالت هایی که قدرت به دست حزب کنگره است این قانون اجرا نخواهد شد و ما تمام اقلیت های مذهبی را به یک چشم نگاه می کنیم.

نارائن سوامی اضافه نمود: طبق قانون اساسی هند تمام اقلیت های مذهبی باید به یک چشم دیده شوند ولی دولت دهلی نو درحال اجرای قوانین است که تبعیض مذهبی دامن می زند.

از سوی دیگر ممتا بزنجی سروزیر ایالت بنگال غربی نیز ضمن واکنش به دستور دولت مبنی بر ساخت یک کمپ بزرگ ویژه بازداشت شدگان اعتراضات اخیر بیان کرد: ما هرگز اجازه ساخت چنین کمپی را به دولت دهلی نو نخواهیم داد.

وی گفت: حتی اگر احتیاج باشد حاضرم دراین راه جان خود را فدا کنم ولی هرگز اجازه نمی دهم برای اجرای یک قانون که تبعیض مذهبی در آن مشهود است کمپ بازداشت احداث گردد.

بزنجی تاکید نمود: تمام مذهب در هند باید به یک اندازه از تسهیلات برخوردار باشند و این منطقی نیست که تنها به یک قشر خاص ظلم گردد.

این سیاستمدار زن اضافه نمود: دولت مودی کوشش می نماید هند را به چند دسته و بخش مختلف تقسیم کند ولی باید بداند تجزیه کشور به سود کسی نیست و ما اجازه این کار را نخواهیم داد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 757

به "امتناع سروزیران ایالت های مختلف هند از اجرای قانون تبعیض مذهبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتناع سروزیران ایالت های مختلف هند از اجرای قانون تبعیض مذهبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید