با نظام هویت هوشمند تحول در نظارت بر موقوفات صورت می گیرد

به گزارش مجله آیرخ، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: با هر وقفی یک شناسنامه و شناسه ملی ارائه می گردد و احراز هویت صورت می گیرد.

با نظام هویت هوشمند تحول در نظارت بر موقوفات صورت می گیرد

به گزارش خبرنگاران؛ آقای ذبیح اله خدائیان در مراسم رونمایی از نظام هویت هوشمند موقوفات کشور که با حضور رئیس سازمان اوقاف کشور برگزار گردید، گفت: به مناسبت دهه وقف ما نظام هوشمند موقوفات را معین می کنیم که نقش موثری در شفافیت موقوفات و تسریع در انجام امور و ارتقا کیفیت و ارائه خدمات و نظارت الکترونیکی دارد.

وی گفت: در واقع با هر وقفی یک شخصیت حقوقی تازه ایجاد می گردد که این شخصیت حقوقی احتیاج به یک شناسه دارد و همانطور که با تولد هر فرد یک شناسنامه حقیقی برای احراز هویت صادر می گردد با هر وقفی هم یک شناسه ملی و شناسنامه حقوقی صادر می گردد که احراز هویت آن شخصیت حقوقی به وسیله این شناسه به صورت یکتا صورت می گیرد.

وی ادامه داد: بعد از آن تمام امور به وسیله آن شناسه قابل رصد و پیگیری است و تا به امروز هم اختصاص شناسه به صورت وقفی در سازمان ثبت صورت می گرفت، اما با همکاری سازمان اوقاف در دوره تازه این نظام هویت هوشمند ایجاد شده است تا از این به بعد به محض اینکه وقفی صورت می گیرد اطلاعات آن به صورت الکترونیکی به سازمان ثبت ارسال و به صورت الکترونیکی هم تمام مشخصات اطلاعات آن و به صورت لحظه ای فراهم می گردد و تمام مراحل و تغییرات به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: با این اطلاعات الکترونیکی هم شفافیت در اداره آن صورت می گیرد و هم با سرعت عملی که ایجاد می گردد ما تعداد زیادی شناسه حقوقی اختصاص می دهیم ضمن اینکه امکان اشتباه هم کمتر می گردد و یک نوع تحول در بحث نظارت بر موقوفات با ایجاد نظام هویت هوشمند صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2026

به "با نظام هویت هوشمند تحول در نظارت بر موقوفات صورت می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با نظام هویت هوشمند تحول در نظارت بر موقوفات صورت می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید