بعیدی نژاد از پایان ماموریتش در انگلستان خبر داد خبرنگاران

به گزارش مجله آیرخ، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن امروز در توئیتی از پایان ماموریتش در انگلستان خبر داد.

بعیدی نژاد از پایان ماموریتش در انگلستان خبر داد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حمید بعید ی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن امروز (دوشنبه) در توئیتی از خاتمه ماموریتش در انگلستان به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

وی نوشت: با خاتمه ماموریتم به عنوان سفیر کشور عزیزم در انگلستان، مایلم از همه بخش های دیپلماتیک، رسانه ای و اقتصادی برای همکاری هایشان قدردانی کنم. برای همه آن ها موفقیت و سلامتی در زندگی شخصی و حرفه ایشان را آرزومندم.

او از شهریور 1395 تا به امروز به عنوان سفیر ایران در انگلستان مشغول به فعالیت بوده است. بعیدی نژاد 15 شهریور ماه 1395 رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وزیر خارجه انگلیس کرد. وی اولین سفیر ایران در انگلیس پس از پنج سال قطع و کاهش روابط بین تهران و لندن بود.

بعیدی نژاد حرفه خود را به عنوان کارشناس خلع سلاح در وزارت امور خارجه آغاز و در برنامه خلع سلاح سازمان ملل متحد در سال 1990 شرکت کرد. او پس از آن برای اولین بار به عنوان نماینده ایران در کمیته خلع سلاح مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 1991 شرکت کرد.

بعیدی نژاد به عنوان دبیر اول نمایندگی ایران از سال 1992 تا سال 1996 در نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد در ژنو و معاون نماینده ایران درکنفرانس خلع سلاح (CD) منصوب شد. وی حرفه خود را در تهران به عنوان رئیس اداره امور خلع سلاح وزارت امور خارجه ادامه داد و از سال 1999 تا سال 2002 به عنوان رایزن خلع سلاح در هیئت نمایندگی ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک منصوب و فعالیت کرد. پس از بازگشت به تهران او به عنوان رئیس اداره امور سیاسی چند جانبه و پس از آن مدیر کل امور سیاسی بین المللی که عمدتا شامل مسائل خلع سلاح است، مشغول به کار شد. وی از سال 2008 تا سال 2011، به عنوان سفیر و معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در ژنو خدمت کرد.

زمینه تخصصی او خلع سلاح و امنیت بین المللی است و از سال 1992 تا به امروز در بسیاری از مذاکرات و کنفرانس خلع سلاح شامل اجلاس ها و نشست های کشور های عضو معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی) شرکت کرده است. او در جلسات متعدد خلع سلاح و امنیت بین المللی به عنوان نماینده ایران حضور داشته و ریاست برخی از این جلسات و و نشست های بین المللی را بر عهده داشته است. بعیدی نژاد در اوت 2013 به عنوان مدیر کل امور سیاسی و امنیت بین المللی وزارت خارجه منصوب شد و به عنوان یکی از اعضای تیم جدید مذاکرات هسته ای ایران و رئیس هیات کارشناسی مذاکرات برنامه اقدام مشترک ژنو و همچنین مذاکرات برنامه جامع اقدام مشترک وین (برجام) فعالیت کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1748

به "بعیدی نژاد از پایان ماموریتش در انگلستان خبر داد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعیدی نژاد از پایان ماموریتش در انگلستان خبر داد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید