تصمیم مهم ارزی بانک مرکزی، رفع تعهد ارزی 97 و 98 توسط 2 صرافی تا اطلاع ثانوی انجام می شود

به گزارش مجله آیرخ، با تصمیم بانک مرکزی، صرافی های ملی و توسعه صادرات تا اطلاع ثانوی مسئول دریافت ارز حاصل از صادرات هستند؛ ضمن اینکه رفع تعهد ارزی صادرکنندگان برای سال های 97 و 98 در این صرافی ها انجام می شود.

تصمیم مهم ارزی بانک مرکزی، رفع تعهد ارزی 97 و 98 توسط 2 صرافی تا اطلاع ثانوی انجام می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن بوالحسنی مدیرعامل شرکت صرافی توسعه صادرات ایران از دریافت ارز حاصل از صادرات توسط صرافی توسعه صادرات تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: رفع تعهد ارزی صادرکنندگان برای سال های 97 و 98 انجام می شود.

بنابراین صرافی­های توسعه صادرات و ملی به عنوان صرافی­های منتخب تا اطلاع ثانوی ارز حاصل از صادرات سال های یادشده را به صورت حواله با نرخ های تعیین شده از سوی بانک مرکزی دریافت می­ کنند.

بوالحسن گفت: دریافت اسکناس به منظور رفع تعهدات صادراتی جاری تا سقف­ های تعیین شده توسط بانک مرکزی کماکان ادامه دارد و برای دریافت اسکناس به منظور رفع تعهد ارزی سنوات گذشته، در انتظار تعیین تکلیف بانک مرکزی و دریافت اطلاعات در مورد میزان و نرخ آن هستیم.

وی در مورد اظهارنظرهای اعلام شده در مورد عدم وجود مکانیزم لازم برای بازگشت ارز از کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان، گفت: صرافی توسعه صادرات با ایجاد شبکه ­های لازم کار انتقال ارز از کشورهای مذکور را انجام می دهد.

مدیرعامل صرافی بانک توسعه صادرات ایران در مورد صادرات ریالی، گفت: موضوع مستثنی بودن صادرات ریالی به کشورهای عراق و افغانستان منتفی شده است و به موجب بخشنامه های ابلاغی، مابه ازای هرگونه صادراتی صرفاً به صورت ارزی خواهد بود و همچنین تسویه تعهدات مربوط باید همانند صادرات به سایر کشورها به صورت ارزی ایفاد شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1414

به "تصمیم مهم ارزی بانک مرکزی، رفع تعهد ارزی 97 و 98 توسط 2 صرافی تا اطلاع ثانوی انجام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم مهم ارزی بانک مرکزی، رفع تعهد ارزی 97 و 98 توسط 2 صرافی تا اطلاع ثانوی انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید