خبرنگاران امکان انشعاب غیرمجاز برق در مشهد بسیار محدود است

به گزارش مجله آیرخ، مشهد- خبرنگاران- سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: به دلیل شرایط ویژه شبکه برق در مشهد و استفاده از کابل عایق شده امکان استفاده یا ایجاد انشعاب غیرمجاز برق در این شهر بسیار محدود است.

خبرنگاران امکان انشعاب غیرمجاز برق در مشهد بسیار محدود است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

علیرضا کاشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: مشهد نخستین شهری است که در آن هفت هزار کیلومتر شبکه سیمی فشار ضعیف جمع آوری و به کابل خودنگهدار تبدیل شده و این نوع کابل عایق شده است و امکان ایجاد انشعاب غیرمجاز در آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: امکان استفاده از برق غیرمجاز در کابل های خودنگهدار بسیار سخت است و در شهر مشهد سیم مسی در شبکه فشار ضعیف برق وجود ندارد و در تمامی شبکه از کابل خودنگهدار استفاده شده است.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: اغلب استفاده غیرمجاز از برق مربوط به ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر مشهد است و گروه های بازرسی تمامی منطقه را زیر نظر دارند و موارد استفاده غیرمجاز را گزارش می کنند.

وی اضافه نمود: حدود 17 هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف در مشهد وجود دارد و هزار و 300 نقطه کلید اتوماسیون از راه دور بر روی شبکه فشار متوسط نصب شده که قابلیت مانور شبکه از مرکز کنترل دیسپاچینگ برق مشهد را فراهم می کند.

وی ادامه داد: استفاده غیرمجاز یا ایجاد انشعاب غیرمجاز بر تعادل بار تاثیر گذاشته و موجب افزایش یا کاهش بار و صدمه رساندن به لوازم برقی منازل می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1639

به "خبرنگاران امکان انشعاب غیرمجاز برق در مشهد بسیار محدود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امکان انشعاب غیرمجاز برق در مشهد بسیار محدود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید