خبرنگاران شعله های تدبیر گرمابخش بزم 322 روستای استان مرکزی

به گزارش مجله آیرخ، اراک - خبرنگاران - برخورداری از نعمت گاز طبیعی یکی از شاخص های مهم رفاه و توسعه یافتگی است که در ایام هفت سال خدمات دولت تدبیر و امید، 322 روستای استان مرکزی از آن بهره مند شدند و اکنون 944 روستا در دیار آفتاب زیر پوشش خدمات شبکه گازرسانی قرار دارند.

خبرنگاران شعله های تدبیر گرمابخش بزم 322 روستای استان مرکزی

به گواه آمارهای رسمی 99 و هفت دهم درصد از خانوارهای شهری و روستایی استان مرکزی شامل 100 درصد خانوارهای شهری و بیش از 98 درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که این شاخص بیانگر همت والادر بهبود رفاه و زیست مردم این استان است.

سه دهم درصد شامل 37 روستای استان مرکزی در شهرستان های تفرش، ساوه و زرندیه به دلیل کم بودن تراکم ساکنان در کانون های جمعیتی، سخت گذر بودن و نداشتن زیرساخت های فنی هنوز گازرسانی نشده اند اما با شرایط سخت مالی در سال های اخیر اقدامات دولت در راستای گسترش چتر پوشش گازرسانی قابل تحسین بوده است.

به گفته مسئولان استانی مرکزی کارنامه گازرسانی در نواحی شهری و روستایی استان مرکزی به گونه ای است که در آستانه پیوستن به استان های سبز کشور قرار گرفته است و سهم دولت تدبیر و امید از این موفقیت قابل توجه بوده است.

گازرسانی به 322 روستای استان مرکزی میوه درخت تلاش دولت روحانی که به بار نشست

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: گازرسانی به 322 روستای این استان در دولت تدبیر و امید اقدامی جهادی در تنگنای مالی و مالی کشور بوده و اکنن شمار مشترکان گاز استان در 994 روستا به 137 هزار نفر رسیده است.

محمدرضا سمیعی افزود: یک هزار و 766 واحد صنعتی و تولیدی استان مرکزی در دولت تدبیر و امید از نعمت گاز طبیعی برخوردار شد و با گازرسانی به این واحدها، 100 درصد شهرک ها و نواحی صنعتی استان اکنن از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی با یادآوری تامین گاز و ارایه خدمات به 567 مشترک شرکت گاز استان مرکزی گفت: 99 و 72 صدم درصد از خانوارهای شهرها و روستاهای این استان به همت عالی دولت های مختلف به ویژه دولت روحانی زیرچتر خدمات گاز طبیعی رفته اند و سه دهم درصد باقیمانده شامل 37 روستای استان مرکزی در شهرستان های تفرش، ساوه و زرندیه در برنامه گازرسانی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی ادامه داد: با اضافه کرده شدن 137 هزار مشترک ، شمار خانوارهای برخوردار از نعمت گاز طبیعی در دیار آفتاب به567 هزار مشترک خانگی،تجاری و صنعتی رسیده است.

سمیعی یادآورشد: 10 هزار و 649 کیلومتر شبکه گازرسانی تا به امروز در این استان اجرا شده که سه هزار و 145کیلومتر آن در دولت تدبیر و امید بوده و چهار هزار و 187 کیلومتر از مجموع شبکه های گاز طبیعی اجرا شده در استان مرکزی شهری و 6 هزار و 463 کیلومتر روستایی است.

وی ادامه داد: 293 هزار و 286 انشعاب گاز طبیعی در استان مرکزی نصب شده که 51 هزار و 990 فقره آن در دولت تدبیر و امید محقق شده که از این تعداد 164هزار و 496 انشعاب شهری و 127هزار و 739 انشعاب نیز در سطح روستاها بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: بدو فعالیت دولت تدبیر و امید 410 هزار و 83 مشترک گاز طبیعی در این استان وجود داشت که رسیدن این آمار به 567 هزار مشترک را می توان نقطه عطفی در کارنامه خدمتی دولت دکتر روحانی برای استان مرکزی یاد کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: گازرسانی به روستاهای کهلو سفلی، گوجه گل،جورقین، شولک و وگسیگرد از توابع شهرستان تفرش، روستاهای شاهسون کندی، حقانیه و سماوک از توابع شهرستان زرندیه و واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی از توابع شهرستان های اراک، محلات و ساوه با مجموع سرمایه گذاری 105میلیارد و 124 میلیون ریال در دستور کار این شرکت در سال جاری است که بخشی از این تلاش ها به ثمر رسیده و هفته دولت سال جاری مردم از مزایای آن ها بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی افزود: صدور آنی قبوض گاز طبیعی و ارسال صورتحساب پیامکی قابلیت پرداخت آنی، استقرار سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) و استانداردهای مدیریت سنجش رضایت مشتری ISO 10004 و مدیریت ارتباط با مشتریان ISO 10002، پیاده سازی برنامه تعالی سازمانی از سال 1394 و کسب تقدیرنامه 5 ستاره تعالی سازمانی در جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران در سال 98 از دیگر اقدامات این شرکت در دولت تدبیر و امید بوده است.

سمیعی گفت: استقرار سامانه مدیریت یکپارچه (IMS) با استقرار 9 استاندارد بین المللی، پیاده سازی سامانه اطلاعات مکانی تاسیسات وشبکه ها(GIS) در سال 97 و 98 و کسب تندیس و لوح تقدیر حمایت از حقوق مصرف کنندگان در سال های 97 و 98 از دیگر اقدامات شرکت گاز استان مرکزی در این مدت بوده است.

لبخند امید بر لبان ساکنان 16 روستای استان مرکزی با گازرسانی

معاون مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان مرکزی نیز گفت: 16 روستای این استان سال گذشته گازرسانی شد و ساکنان این مناطق محروم با بهره مندی از نعمت گاز طبیعی لبخند رضایت از بهبود زیست را تجربه کردند.

محمد صبوری افزود: 14هزار و 428 مشترک جدید گاز پارسال در بخش های مختلف خانگی و تجاری به مشترکان شرکت گاز این استان اضافه کرده شد که 9هزار و 745 مشترک در مناطق شهری و چهار هزار و 683 مورد در روستاهای استان مرکزی به این خدمات پایه، پیوند خوردند.

وی یادآور شد: 342 کیلومتر شبکه گاز و هفت هزار و 671 علمک گاز در شهرها و روستاهای استان مرکزی نصب شده که با احتساب این آمار اکنون شبکه گاز استان 10 هزار و 582 کیلومتر و انشعابات گاز 292 هزار و 304 فقره است.

معاون مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان مرکزی ادامه داد: شش میلیارد و 961 میلیون متر مکعب گاز سال جاری در بخش های مختلف استان مرکزی به مصرف رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش نشان می دهد.

صبوری افزود: پنج میلیارد و 18 میلیون متر مکعب از مصارف گاز استان مربوط به بخش صنایع و یک میلیارد و 943 میلیون متر مکعب در بخش خانگی، تجاری و حمل ونقل بوده است.

وی از مصرف 70 درصد گاز طبیعی استان در بخش صنعت خبر داد و گفت: بیشترین طلب این شرکت نیز از این بخش است.

معاون مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان مرکزی افزود: حمایت و ارایه مهلت به واحدهای تولیدی و صنعتی در تسویه بدهی این واحدها به شرکت گاز استان مرکزی در راستای تحقق شعار جهش تولید در دستور کار قرار گرفته است.

هفته دولت با طعم شیرین خدمات گازرسانی در استان مرکزی

استاندار مرکزی گفت: در هفته دولت سال جاری پنج روستای شهرستان تفرش گازرسانی شدند و زبانه کشیدن شعله های گاز طبیعی بارقه ای از امید و هدیه ای بود که دولت روحانی به ساکنان روستاهای گوگسیگرد، کهلو سفلی، گوجه گل، جورقین و شولک شهرستان تفرش داد.

سید علی آقازاده افزود: سرمایه صرف شده برای اجرا و تکمیل این طرح های گازرسانی در استان بالغ بر 48 میلیارد و326 میلیون ریال بوده است.

وی ادامه داد: با نصب 260 عدد علمک گاز بیش از260 خانوار ساکن در این روستاها شرایط بهتری را در تامین سوخت دریافت کردند و سالانه 520 هزار لیتر در مصرف فرآورده های نفتی صرفه جویی مالی می شود.

استاندار مرکزی گفت: 20 هزار و 536 متر شبکه گاز از نوع پلی اتیلن برای گازرسانی به این روستاها اجرا شده و این مهم در سایه اجرای دقیق برنامه ها و نظارت بهینه حاصل شده است.

آقازاده گفت: 901 طرح عمرانی و مالی همزمان با هفته دولت در استان مرکزی به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی 90 طرح نیز در استان آغاز شد که در این راستا 17 هزار و 297 میلیارد ریال منابع مالی صرف شده و هزینه عملیات اجرایی طرح های جدید یک هزار و 955 میلیارد ریال است.

وی اظهار داشت: با اجرا و افتتاح طرح های عمرانی و مالی استان مرکزی در هفته دولت، 9 هزار و 240 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در این استان فراهم شد که این مهم با اراده پایدار و شعار خدمت صادقانه محقق شده است.

استاندار مرکزی گفت: شمار طرح های عمرانی استان مرکزی از جمله گازرسانی روستایی در هفته دولت سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل از نظر تعداد 6 درصد و از نظر اعتباری 15 درصد کاهش داشته که همه تلاش ها برای جبران آن تا پایان سال به کار گرفته شده است.

100 درصد شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی نیز از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

550 هزار مشترک گاز طبیعی در استان مرکزی وجود دارد.

استان مرکزی با مساحتی معادل 29 هزار و 530 کیلومتر مربع حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، این استان دارای 12 شهرستان، 23 بخش، 32 شهر، 66 دهستان، یک هزار و 394 آبادی دارای سکنه است.

بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند که 2 هزار واحد آن، در زمره صنایع کوچک و متوسط قرار دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1374

به "خبرنگاران شعله های تدبیر گرمابخش بزم 322 روستای استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شعله های تدبیر گرمابخش بزم 322 روستای استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید