خبرنگاران مستمری&zwnjبگیران صندوق روستایی و عشایری شیروان حدود 9 برابر افزایش یافت

به گزارش مجله آیرخ، بجنورد- خبرنگاران- نماینده بیمه کشاورزی، روستایی و عشایری شیروان گفت: تعداد مستمری بگیران این صندوق نسبت به سال 92 حدود 9 برابر افزایش یافته است.

خبرنگاران مستمری&zwnjبگیران صندوق روستایی و عشایری شیروان حدود 9 برابر افزایش یافت

مجید یوسفیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: شمار مستمری بگیران دولت پیش از دولت تدبیر و امید، 38 نفر بود که اینک این تعداد به 374 نفر رسیده است که هم اکنون 412 نفر مستمری بگیر این صندوق هستند.

وی گفت: همچنین تعداد بیمه شدگان صندوق کشاورزی، روستایی و عشایر این شهرستان پیش از دولت تدبیر و امید چهار هزار و 438 نفر بود که در این دولت با اضافه شدن هفت هزار و 244 نفر در مجموع به 11 هزار و 682 نفر رسیده است که رشد بیش از 6 برابری دارد.

یوسفیان با اشاره به استقبال بانوان به بیمه کشاورزی، روستایی و عشایری این شهرستان در این دولت اضافه نمود: تعداد عضویت این قشر از جامعه در دولت پیش 815 نفر بود که با اضافه شدن هزار و 767 نفر آنان در این دولت، شاهد رشد بیش از60 درصدی هستیم.

نماینده بیمه کشاورزی، روستایی و عشایری در شیروان گفت: میانگین تعداد بانوان عضو این صندوق در شهرستان، بیش از میانگین استانی و کشوری است که علل استتقبال آنان از این صندوق باید آنالیز گردد.

یوسفیان اضافه نمود: میانگین سنی افراد ثبت نامی و عضویت آنان در این صندوق در ابتدا بالای 50 سال بود که اینک با استقبال بی شمار آنان به 35 سال رسیده است.

وی گفت: عضویت در این صندق فرصت خوبی برای کشاورزان، روستاییان و عشایر هست که تحت پوشش بیمه قرار بگیرند زیرا که بیشترین یاری از سوی دولت انجام می گردد.

وی اضافه نمود: حداکثریارانه ای که دولت برای برای آنان در این زمینه لحاظ نموده سه برابر یارانه نقدی است که ماهانه پرداخت می گردد.

30 درصد بیمه شدگان صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان شیروان زن و 70 درصد مرد هستند.

صندوق بیمه روستاییان و عشایر این فرصت را برای تمام افراد بالای 18 و زیر 50 سال در روستاها فراهم نموده تا بتوانند از یک حقوق مستمر و ماهیانه در زمان بازنشستگی، فوت سرپرست یا از کارافتادگی کلی بهره مند شوند.

در صندوق بیمه روستاییان و عشایر 70 درصد حق بیمه را دولت پرداخت می نماید.

شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شرق بجنورد واقع است که 105 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی داردو 68 هزار نفر جمعیت در قالب 18 هزار خانوار در روستاها سکونت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1552

به "خبرنگاران مستمری&zwnjبگیران صندوق روستایی و عشایری شیروان حدود 9 برابر افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مستمری&zwnjبگیران صندوق روستایی و عشایری شیروان حدود 9 برابر افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید