خبرنگاران ممنوعیت خروج مرغ از مازندران صحت ندارد

به گزارش مجله آیرخ، ساری - خبرنگاران - مدیر روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران گفت: هیچ ممنوعیتی برای حمل مرغ زنده تولیدی مرغداری های مازندران به خارج از استان وجود ندارد.

خبرنگاران ممنوعیت خروج مرغ از مازندران صحت ندارد

علی باکویی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد : ستاد تنظیم بازار تصمیمی برای محدود کردن ارسال مرغ به کشتارگاه های خارج از استان در نظر نگرفته است و در حال حاضر ارسال مرغ فراوریی مازندران به کشتارگاه های تهران بر اساس میزان فراوری استان و پس از تأمین مرغ مورد احتیاج کشتارگاه های استان به صورت روزانه انجام می گردد.

برخی از رسانه های محلی مازندران صبح امروز از قول مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه مدعی شده بودند که خروج مرغ زنده از مازندران ممنوع شده است.

مدیر روابط عمومی دامپزشکی مازندران با اظهار این که برداشت رسانه های محلی از اظهارات مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه برداشتی اشتباه از یک موضوع قانونی بود ، شرح داد : مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه گفت که طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار مازندران ، خروج مرغ زنده از استان بدون دریافت مجوز تا اطلاع بعدی ممنوع است و این موضوع چیز جدیدی نیست چون حمل هر نوع فرآورده دامی بدون مجوز همیشه ممنوع بوده است.

وی اضافه کرد : ممنوعیت حمل دام یا فرآورده های دامی بدون دریافت مجوز از دامپزشکی مبدأ یک قانون همیشگی است که اجرا می گردد. در روالی قانونی هر خودرویی که بدون مجوز از دامپزشکی هر نوع دام یا فرآورده های دامی حمل کند با همراهی پلیس راهور متوقف خواهد شد.

باکویی گفت : حمل و نقل انواع دام زنده یا فرآورده های دامی در همه جای کشور با مجوز دامپزشکی انجام می گردد که بر اساس مجوز و کد صادر شده، تمام مراحل انتقال از مبدأ به مقصد مورد پایش قرار می گیرد.

مدیر روابط عمومی دامپزشکی مازندران گفت : بسته به شرایط روزانه فراوری و کشتار مرغ در مازندران، میزانی از فراوری برای کشتار به کشتارگاه های تهران عرضه می گردد.

وی اضافه کرد : علاوه بر ارسال مرغ زنده به کشتارگاه های تهران، با توجه به با ثبات بودن شرایط بازار مرغ در مازندران و فراوری مناسب در مرغداری های استان ، هر روز حدود 300 تا 350 تن مرغ گرم نیز از استان برای تزریق به بازار تهران عرضه می گردد.

طبق آمارهای سازمان جهاد کشاورزی مازندران، 2 هزار و 144 واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت اسمی فراوری 39.5 میلیون قطعه در این استان وجود دارد که در حال حاضر به طور متوسط 12 میلیون قطعه جوجه ریزی انجام می دهند.

مازندران فراوری 30 درصد جوجه یکروزه و 11 درصد گوشت سفید کشور را بر عهده دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1822

به "خبرنگاران ممنوعیت خروج مرغ از مازندران صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ممنوعیت خروج مرغ از مازندران صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید