دبیرکل سازمان ملل متحد: کشورها با ایران درمبارزه با کرونا همکاری نمایند

به گزارش مجله آیرخ، دبیرکل سازمان ملل متحد خواهان همکاری کشورهای عضو این سازمان با ایران در مبارزه با کرونا شد.

دبیرکل سازمان ملل متحد: کشورها با ایران درمبارزه با کرونا همکاری نمایند

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه شنبه در یک نشست خبری در نیویورک با تأیید اظهارات کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان مبنی بر ضرورت لغو یا کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا گفت که دبیرکل سازمان ملل از کشورهای عضو این سازمان خواسته است که تسهیلات لازم را برای کوشش های ایران در این زمان حیاتی فراهم سازند.

سخنگوی سازمان ملل در این خصوص به خبرنگاران گفت: امروز میشل باشله کمیسر عالی حقوق بشر در ژنو گفت که تحریم ها باید از کشورهایی که با مشکل ویروس کرونا دست وپنجه نرم می نمایند برداشته شوند. این تحریم ها به طور بالقوه بر توانایی بخش های سلامت و حقوق بشر اثر می گذارد.

وی ادامه داد: از نظر کمیسر عالی حقوق بشر، همه گیری این ویروس، مشکل یک کشور در مقابله با آن، خطری برای همه ما است.

دوجاریک با بیان اینکه کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد خواهان برداشته شدن تحریم های مربوط به بخش حقوق بشر شده است، اضافه کرد: دبیرکل سازمان ملل متحد به طور کامل از این درخواست حمایت می نماید. او همچنین با بعضی از کشورها اعم از آنهایی که در معرض تحریم قرار گرفته اند، تماس داشت.

وی به طور خاص درباره ایران گفت: دبیرکل سازمان ملل متحد با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران صحبت کرد. دبیرکل کاملاً از اینکه ارسال تجهیزات و لوازم پزشکی برای ایران نسبت به سایر کشورها بسیار مشکل تر است، مطلع است.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد توضیح داد: او از اعضای سازمان ملل متحد و کشورها خواست تا تسهیلات لازم را برای کوشش های ایران در این زمان حیاتی فراهم سازند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1060

به "دبیرکل سازمان ملل متحد: کشورها با ایران درمبارزه با کرونا همکاری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل سازمان ملل متحد: کشورها با ایران درمبارزه با کرونا همکاری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید