ستاره ها به فکر انتخابات؛ علی دایی و علی کریمی برای ریاست می آیند؟

به گزارش مجله آیرخ، برخلاف دوره های قبلی با اساسنامه جدید فدراسیون، این امکان برای ستاره های فوتبال وجود دارد که برای پست ریاست وارد عرصه رقابت شوند.

ستاره ها به فکر انتخابات؛ علی دایی و علی کریمی برای ریاست می آیند؟

به گزارش شهروند، بعد از مدت ها انتظار بالاخره اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال از سوی فیفا هم تأیید شد تا مقدمات برگزاری انتخابات ریاست فراهم گردد. فدراسیون که از یک سال قبل با سرپرستی حیدر بهاروند کار خود را پیش می برد، قرار بود در اسفندماه سال 98 رئیس جدید خود را بشناسد، اما به دلیل ایراد فیفا به اساسنامه قبلی این اتفاق رخ نداد و 9 ماه طول کشید تا دوباره شرایط برای شناخت جدید رئیس فوتبال مهیا گردد.

طبق اعلام رسمی فدراسیون، انتخابات ریاست و سایر پست های هیأت رئیسه روز دهم اسفندماه امسال برگزار می گردد؛ دقیقا یک سال بعد از موعد انتخابات قبلی که به خاطر ایرادات فیفا به اساسنامه لغو شد. در اساسنامه جدید، اما شرایطی فراهم شده که شاید باعث گردد افراد جدید و صاحب نامی وارد عرصه انتخابات شوند و شرایط برای رقابت با دوره های قبلی متفاوت باشد.

مهم ترین اتفاق هم فراهم شدن شرایط برای ورود ستاره های فوتبال است. با اینکه در اساسنامه قبلی شرط مدیریتی برای کاندیدا ها لحاظ شده بود، حالا دیگر بازیکنان سابق تیم ملی با توجه به سابقه خود می توانند وارد عرصه انتخابات شوند و با بقیه کاندیدا ها رقابت نمایند.

با توجه به اینکه علی کریمی در سال های اخیر به منتقد جدی فدراسیون در زمان ریاست مهدی تاج تبدیل شده بود و حتی در برنامه نود هم حاضر شد درباره مسائل مدیریتی فدراسیون به مناظره با محمدرضا ساکت بپردازد، او یکی از گزینه هایی به حساب می آید که ممکن است وارد عرصه انتخابات گردد. جالب اینکه این ستاره ساله ای نه چندان دور فوتبال ایران که با لقب جادوگر هم خطاب می گردد، اخیرا در مصاحبه ای از آمادگی خود برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون گفته: شرایط باید مهیا گردد. طبق آیین نامه جدید خیلی ها می توانند شرکت نمایند. ولی تا جایی که پی بردم به این شکل است که فقط ما می توانیم شرکت کنیم و هنوز خیلی کار دارد. تمام هیأت های استان ها در زمان فدراسیون قبلی انتخاب شدند. من اگر شخصا انتخاب آزاد باشد، بدم نمی آید شرکت کنم. من می آیم و چند نفر دیگر هم بیایند. کسانی که واجد شرایط رأی دادن هستند، به کسانی که شایستگی دارند، رأی بدهند. فوتبال ما در شرایط ورشکستگی است و باید یاری گردد تا مسائل حداقل و کمتر گردد.

فرد دیگری که با توجه به سابقه اش در فوتبال ایران و شناخته شده بودن در دنیای فوتبال جزو گزینه های ریاست از میان ستاره های فوتبال خواهد بود، علی دایی است. تا به حال خیلی از اهالی فوتبال نام علی دایی را به عنوان گزینه مناسب ریاست فدراسیون عنوان کردند؛ اگرچه او گفته بیشتر به کار های فنی علاقه دارد، تا مدیریت. با این حال بعید نیست از روز 15 دی ماه که ثبت نام برای کاندیدا ها شروع می گردد، شاهد حضور بعضی چهره های مطرح فوتبالی از جمله علی دایی هم باشیم.

آخرین مرد فوتبالیستی که توانسته بود به جایگاه مدیریت فدراسیون فوتبال دست یابد، محمد دادکان بود. بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس که تیم ملی در زمان او به جام جهانی آلمان نیز راه یافته بود و در بحث درآمدزایی و جذب اسپانسر و البته ساخت کمپ های تیم ملی اقدامات جالب و قابل تأملی را صورت داده بود.

به جز این ستاره های فوتبال، حیدر بهاروند، مصطفی آجرلو، شهاب عزیزی خادم، عباس صوفی، حبیب کاشانی و محمدحسین قریب نام هایی هستند که ماه هاست از آن ها به عنوان گزینه های اصلی برای ثبت نام در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال یاد می گردد.

باید دید در نهایت بعد از یک سال کش وقوس چه کسی می تواند روز دهم اسفندماه جایگاه ریاست فدراسیون فوتبال را برای چهار سال آینده از آنِ خود کند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1583

به "ستاره ها به فکر انتخابات؛ علی دایی و علی کریمی برای ریاست می آیند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره ها به فکر انتخابات؛ علی دایی و علی کریمی برای ریاست می آیند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید