سفیر ایران در کرواسی، علاقه زیادی به ورزش دارد، مطالبات برانکو برعهده باشگاه است

به گزارش مجله آیرخ، احمدی گفت: سفیر ایران در کرواسی به ورزش علاقه زیادی دارد و ملاقات او با برانکو ارتباطی با شایعه انتخاب برانکو به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ندارد.

سفیر ایران در کرواسی، علاقه زیادی به ورزش دارد، مطالبات برانکو برعهده باشگاه است

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان درباره انتخاب سرمربی جدید تیم ملی فوتبال، یاری اقتصادی وزارت ورزش به پرسپولیس برای پرداخت مطالبات برانکو توضیحاتی توضیحاتی ارائه داد.

نمی توانم قاطعانه بگویم که برانکو سرمربی تیم ملی می گردد

احمدی در پاسخ به این پرسش که آیا برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شده گفت: نمی توانم قاطعانه بگویم که برانکو سرمربی تیم ملی می گردد زیرا انتخاب سرمربی تیم ملی برعهده فدراسیون فوتبال است و باید ببینیم که فدراسیون فوتبال در این زمینه چه تصمیمی خواهد گرفت.

اگر قرار به جدایی ویلموتس باشد، فدراسیون آن را اعلام می نماید

احمدی در واکنش به این که گفته می گردد برکناری ویلموتس از تیم ملی قطعی شده و او به صورت توافقی از تیم ملی جدا می گردد گفت: به اعتقاد من فدراسیون فوتبال باید به طور رسمی این موضوع را اعلام کند، به هر حال این موضوع در حیطه اختیارات فدراسیون فوتبال است و اظهار نظر درباره آن نیز برعهده فدراسیون فوتبال خواهد بود. باید صبر کنیم تا مراحل و مقدمات لازم طی گردد تا فدراسیون نتیجه نهایی را به طور رسمی اعلام کند.

سفیر ایران در کرواسی، فردی علاقه مند به ورزش است

او درباره ملاقات صادق سفیر ایران در کرواسی با برانکو ایوانکوویچ گفت: فکر نمی کنم ملاقات سفیر ایران در کرواسی با برانکو یک ملاقات سازماندهی شده و از پیش تنظیم شده باشد. سفیر ما در کشور کرواسی، فردی علاقه مند به ورزش است که اخبار مربوط به ورزش ایران و کرواسی را دنبال می نماید و با اشخاص ورزشی ملاقات دارد. ملاقات او با برانکو هم در راستای برنامه های ورزشی او بوده است، بنابراین خیلی نمی توان ملاقات صادق با برانکو را به بحث انتخاب برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی ربط داد.

فقط ناظمی می تواند درباره کاری که انجام داده جوابگو باشد

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در واکنش به اقدام مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش که یک روز پیش از برگزاری مراسم برترین های سال آسیا از انتخاب نشدن بیرانوند به عنوان مرد سال آسیا خبر داده بود گفت: خود ناظمی می تواند راجع به کاری که انجام داده جوابگو باشد. ما نیز دوست داشتیم این اتفاق خوب برای فوتبال ما بیفتد و بیرانوند با شایستگی هایی که دارد، به عنوان مرد سال آسیا انتخاب گردد اما اینطور نشد و به نظر می رسد که برای چنین موقعیت هایی باید با کنفدراسیون فوتبال آسیا تعامل قوی تری داشته باشیم تا اینگونه بی بهره نمانیم. این که هیچ یک از نامزدهای ایرانی کسب جوایز سال آسیا انتخاب نشدند اتفاق خوبی برای فوتبال ما نبود و امیدوارم دیگر تکرار نگردد.

نظر افراد مسئول در وزارت ورزش موضع این وزارتخانه نیست

احمدی در واکنش به انتقاد ناظمی از حضور تاج و دیگر مسئولان فدراسیون در مراسم انتخاب برترین های سال آسیا و در پاسخ به این سوال که آیا مواضع ناظمی مواضع وزارت ورزش است مطرح نمود: نظر افراد مسئول در وزارت ورزش موضع این وزارتخانه نیست و این افراد می توانند نظراتشان را ارائه نمایند اما نظر رسمی وزارت ورزش به وسیله شخص وزیر یا معاون یا سخنگوی وزارت ورزش درباره موضوعات مرتبط با این وزارتخانه اعلام می گردد. بنابراین باید نظرات شخصی را از مواضع رسمی متمایز کنیم و به افراد حق بدهیم نظراتشان را بگویند.

وزارت ورزش یاری می نماید نه دخالت

او درباره این که گفته می گردد وزیر ورزش بابت نحوه قرارداد ویلموتس از رئیس فدراسیون فوتبال گلایه نموده گفت: در این باره اطلاعی ندارم. کوشش وزارت ورزش یاری به فدراسیون ها در جهت پیشبرد اهداف و برنامه های آن ها است اما به هیچ وجه دخالت در کار فدراسیون ها از اهداف وزارت ورزش نیست زیرا مسئولیت و جوابگویی باید برعهده یک نهاد باشد و به همین دلیل وزارت ورزش در کار فدراسیون ها دخالت نمی نماید اما اگر فدراسیون ها در مواقعی به مشورت و یاری احتیاج داشته باشند، وزارتخانه هر کاری بتواند انجام می دهد.

وزارت ورزش هیچ مسئولیتی برای مذاکره با سرمربی تیم ملی ندارد

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان درباره شایعاتی که مبنی بر مذاکره وزارت ورزش با برانکو مطرح شده گفت: وزارت ورزش هیچ مسئولیتی برای مذاکره با سرمربی تیم ملی ندارد و این کار برعهده فدراسیون است. به حکم قانون وزارت ورزش اجازه ندارد در ورزش قهرمانی به هیچ تیمی یاری کند و از آن جایی که این موضوع از طرف نهادهای بازرسی و دیوان محاسبات رصد می گردد، وزارت اجازه ندارد ریالی خرج هیچ تیمی نماید. مطالبات برانکو نیز مربوط به باشگاه پرسپولیس است و آن ها باید مطالبات برانکو را پرداخت نمایند.

کمیته اخلاق وزارت ورزش به تازگی تشکیل شده است

او درباره تشکیل کمیته اخلاق در فدراسیون و این که گفته می گردد یکی از وظایف این کمیته ورود به بحث جذب بازیکنان خارجی بی کیفیت در فوتبال ایران است گفت: کمیته اخلاق به تازگی تشکیل شده و تنها یک جلسه برگزار نموده است. مسائل زیادی در دستور کار این کمیته قرار گرفته است و در نشست های پیش رو درباره کلیت ورزش کشور و موضوعات مربوط به صیانت از ارزش های اخلاقی ورود خواهد نمود و موضوع جذب بازیکنان خارجی هم می تواند یکی از موضوعات مورد توجه باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 742

به "سفیر ایران در کرواسی، علاقه زیادی به ورزش دارد، مطالبات برانکو برعهده باشگاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران در کرواسی، علاقه زیادی به ورزش دارد، مطالبات برانکو برعهده باشگاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید