شمار دکل های نفت و گاز آمریکا برای هفتمین هفته پیاپی افزایش یافت

به گزارش مجله آیرخ، شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اظهار داشت که شمار دکل های نفت و گاز آمریکا برای هفتمین هفته پیاپی افزایش یافته است.

شمار دکل های نفت و گاز آمریکا برای هفتمین هفته پیاپی افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت های انرژی ایالات متحده شمار دکل های نفت و گاز آمریکا را برای هفتمین هفته پیاپی افزایش دادند، زیرا افزایش قیمت انرژی در ماه های اخیر فراورینمایندگان نفت شیل را ترغیب نموده است نفت بیشتری استخراج نمایند.

بیکرهیوز در گزارش روز آدینه (19 دی ماه) خود آورده است که با افزایش 9 دستگاه، مجموع دکل های حفاری آمریکا در هفته منتهی به هشتم ژانویه (آدینه، 19 دی ماه) به 360 دستگاه یعنی بالاترین تعداد از ماه مه رسید.

با وجود افزایش شمار دکل ها در ماه های اخیر، تعداد کل دکل های حفاری فعال در این هفته 421 دستگاه و 54 درصد کمتر از مدت مشابه آن در سال گذشته میلادی بود.

مجموع دکل های نفتی فعال آمریکا در این هفته، به 275 دستگاه یعنی بالاترین تعداد از ماه مه رسید، این در حالی است که شمار دکل های گازی با یک دستگاه افزایش به 84 دستگاه یعنی بالاترین رقم از ماه آوریل رسید.

نفت خام دبلیوتی آی آمریکا در هفته مورد اشاره 52 دلار برای هر بشکه معامله شد که بالاترین قیمت آن از ماه فوریه 2020 بود.

بر اساس داده های بیکرهیوز، قیمت های بالاتر نفت شرکت های انرژی را ترغیب کرد از ماه اوت که شمار مجموع دکل های حفاری آمریکا به کمترین تعداد ثبت شده در میان داده های این شرکت رسید، افزایش دهند. در حالی که تعداد دکل ها در سال 2020، 454 دستگاه کاهش یافت و دومین کاهش سالانه پیاپی را تجربه کرد، شمار دکل های نفت در سه ماه چهارم 2020 بیشترین افزایش را از سه ماه دوم 2017 ثبت کرد.

شمار دکل های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش بینی فراوری نفت این کشور در آینده، مورد توجه فعالان بازار نفت است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1612

به "شمار دکل های نفت و گاز آمریکا برای هفتمین هفته پیاپی افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار دکل های نفت و گاز آمریکا برای هفتمین هفته پیاپی افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید