عراق، نماینده مجلس: نظامیان آمریکایی به طور کامل در دوره بایدن از عراق خارج می شوند

به گزارش مجله آیرخ، یکی از نمایندگان مجلس عراق بر این باور است که دوره ریاست جمهوری بایدن متفاوت خواهد بود و سیاست آمریکا در این دوره بر خروج همه نظامیان این کشور از عراق پایدار خواهد بود.

عراق، نماینده مجلس: نظامیان آمریکایی به طور کامل در دوره بایدن از عراق خارج می شوند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، کاظم الرکابی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق به موضعگیری درباره سیاست جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره بغداد پرداخت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این نماینده مجلس عراق بر این باور است که دوره ریاست جمهوری بایدن متفاوت خواهد بود و سیاست آمریکا در این دوره بر خروج همه نظامیان این کشور از عراق پایدار خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: تفاوت زیادی میان بایدنی که خارج از ریاست جمهوری آمریکا قرار داشت و بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا وجود دارد.

الرکابی تأکید کرد: بایدن مسئولیت بزرگی در قبال دنیایان به منظور تصحیح اشتباهات ترامپ، دارد. رئیس جمهور جدید آمریکا به دنبال اثبات سیاست خود و موفقیت آن در برابر دنیایان است.

وی گفت: بر این اساس ما انتظار داریم که طبق راهبرد جدید آمریکا، این کشور همه نیروهایش را از عراق خارج کند. دولت عراق به وسیله کانالهای دیپلماتیک خواهان حرکت آمریکا در این راستا یعنی خروج نظامیانش از عراق است و این که مصوبه مجلس عراق مبنی بر خروج همه نیروهای خارجی از عراق از جمله نظامیان آمریکایی اجرایی گردد.

این در حالی است که روز گذشته، واین مارتو سخنگوی نیروهای ائتلاف بین المللی تحت سرکردگی آمریکا شمار نظامیان آمریکایی در عراق را سه هزار نفر دانسته بود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1499

به "عراق، نماینده مجلس: نظامیان آمریکایی به طور کامل در دوره بایدن از عراق خارج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، نماینده مجلس: نظامیان آمریکایی به طور کامل در دوره بایدن از عراق خارج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید