قطع بی علت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ، فکر کردیم شما فوت کردی!

به گزارش مجله آیرخ، به گزارش خبرنگاران، سازمان تامین اجتماعی بیش از سه میلیون نفر بازنشسته و مستمری بگیر دارد، کسانی که دیگر توان کار کردن ندارند و چشم امیدشان به حقوقی است که ماهانه می گیرند.

قطع بی علت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ، فکر کردیم شما فوت کردی!

واریز حقوق ها طی چند سال اخیر حواشی بسیاری داشته، بازنشسته های تامین اجتماعی چندین مرتبه اعتراض و تجمع کردند تا طرح همسان سازی حقوقشان با حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری اجرا گردد. در نهایت هم این طرح کامل اجرا نشد و حداقل حقوق ها تغییر چندانی نکرد.

اما قطع حقوق بازنشسته ها و مستمری بگیران بدون دلیل ابهام برانگیز است. پس از واریز حقوق خرداد، یکی از بازنشستگان تامین اجتماعی که حقوق خود را دریافت ننموده به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه می نماید تا دلیل را بداند. کارمند این شعبه می گوید: فکر کردیم شما فوت کردی!

کاربران توئیتر هم از تجربه های مشابهی در این رابطه می گویند که به نظر می رسد این دست اقدامات سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر هم سابقه داشته است.

قطع حقوق بازنشستگان با حدس و گمان مرگ

مامان من وقت سونوگرافی داشت، تو درمانگاه متوجه شده بود که بیمه نیست. رفته بود پیگیری، گفته بودن فکر کردیم فوت کردید. یعنی فوت می کنی حساب بانکی بسته میشه اما سیستمی نیست به تامین اجتماعی خبر بده

پارسال حقوق بازنشستگی پدر من رو هم با همین دلیل قطع کردن.

دقیقا این اتفاق واسه خاله منم افتاد چند سال پیش، الانم باید چند وقت یک بار بره ثابت کنه که ازدواج ننموده!

مادرم عمه خیلییییی پیر داشت که قدیم معلم بود. هر چند سال یکبار یه نفر از اداره میومد خونه اش چک میکرد ببینه هنوز زنده است یا نه

اگه دو ماه از کارتش برداشت نکنه به حساب فوت می گذارند!

ماهی بیش از ده تومن حقوق میگیرن که با حدس و گمان کار کنن؟

برای مادر همسرم را قطع نموده بودند ،رفت پیگیری کرد گفتن فکر کردیم شوهر کردی !!!باید هر سال شناسنامه اتو بیاری ببینیم که ..

سوال این جاست که مگر برای قطع حقوق ماهانه، امور درمانی و بیمه ای و امور بانکی به اطلاعات ثبت احوال احتیاج نیست؟ چطور سازمان تامین اجتماعی با حدس و گمان دست به اقدامات این چنینی می زند؟

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1916

به "قطع بی علت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ، فکر کردیم شما فوت کردی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع بی علت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ، فکر کردیم شما فوت کردی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید