لیبی و ایتالیا توافقنامه دفاعی امضا کردند

به گزارش مجله آیرخ، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی صباح، لورنزو گورینی وزیر دفاع ایتالیا با صلاح الدین النمروش همتای خود در دولت وفاق ملی لیبی ملاقات کرد و دو طرف توافقنامه همکاری فنی نظامی مشترک را که در واقع تجدید توافقی امضا شده در سال 2013 است، امضا کردند.

لیبی و ایتالیا توافقنامه دفاعی امضا کردند

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

این توافقنامه خواهان شناسایی راههای جدید برای همکاری در حوزه خدمات درمانی به وسیله شروع دوره آموزش برای کارکنان بخش درمانی لیبی توسط اعضای بیمارستان صحرایی ایتالیا در شهر مصراته واقع در شمال غرب لیبی می گردد.

این توافقنامه همچنین طرف های امضاکننده را به یک برنامه آموزشی قابل توجه برای دانشجویان و افسران نظامی لیبی متعهد و بر تمایل ایتالیا به همکاری در حوزه مین روبی تأکید می نماید.

به همین دلیل، لورنزو گورینی در بیانیه ای گفت: تعهد ما در وهله اول معطوف به حمایت از فرآیند تثبیت، تأمین صلح داخلی و سازماندهی مجدد نهادی است.

النمروش نیز در بیانیه ای که متعاقب امضای این توافقنامه در رم صادر شد، گفت: ما با ایتالیا توافق کردیم که در حوزه آموزش نظامی، به اشتراک گذاری تجربیات، حمایت، توسعه، تعمیر و نگهداری و مشاوره همکاری کنیم.

شایان ذکر است که لیبی از سال 1911 تا 1943 میلادی تحت استعمار ایتالیا بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1484

به "لیبی و ایتالیا توافقنامه دفاعی امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی و ایتالیا توافقنامه دفاعی امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید