لیگ برتر فوتبال، رقابت سه جانبه صنعت نفت و سپاهان در آبادان، عملیات بازگشت و بقای تراکتور در تهران

به گزارش مجله آیرخ، دیدارهای معوقه از هفته یازدهم و دوازدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال در آبادان و تهران برگزار می شود تا جدول و برنامه مسابقات لیگ نظم بگیرد.

لیگ برتر فوتبال، رقابت سه جانبه صنعت نفت و سپاهان در آبادان، عملیات بازگشت و بقای تراکتور در تهران

به گزارش خبرنگاران، با برگزاری دو دیدار دیگر از دیدارهای معوقه هفته یازدهم و دوازدهم لیگ برتر فوتبال، تعداد بازی های تمام تیم ها به عدد 16 خواهد رسید. شرایطی یکسان که نظمی به مسابقات لیگ برتر می دهد تا از شروع مجدد مسابقات لیگ برتر پس از تعطیلات نیم فصل، رقابت جذاب تری را دنبال کنیم. آن هم در شرایطی که چهره مدعیان قهرمانی نمایان می شود و تیم هایی هم که برای بقا در لیگ برتر تلاش می کنند، معین خواهند شد.

صنعت نفت - سپاهان

یکی از حساس ترین دیدارهای معوقه از هفته یازدهم، جدال دو تیم زردپوش لیگ در آبادان است. جایی که صنعت نفت میزبان، میهمان سرسختی به نام سپاهان را پیش رو دارد. سپاهانی که تا به اینجای فصل توانسته با قدرت میان رقبا و مدعیان قهرمانی به کارش ادامه دهد و تنها تیم پرسپولیس بوده که توانسته پا به پای سپاهان امتیاز کسب کند. با این حال اکنون پرسپولیس با انجام یک بازی بیشتر سه امتیاز بیشتر از سپاهان دارد و صدرنشین شده و دیدار با صنعت نفت شاید حساس ترین دیدار برای شاگردان امیر قلعه نویی باشد. آن هم مصاف با تیمی که در این فصل از رقابت های لیگ برتر، بهترین نتایج تاریخ این باشگاه در لیگ برتر را کسب کرده و اکنون در جمع مدعیان واقع شده است.

صنعت نفت با دراگان اسکوچیچ یکی از تیم های پیروز این فصل بوده و در صورتی که پیروز به شکست سپاهان شود، یک دیدار شش امتیازی را برده است. صنعت نفت که تا به اینجا 27 امتیاز کسب کرده، در صورت پیروزی در این دیدار علاوه بر دریافت سه امتیاز از رقیب مستقیم خود، می تواند به یک امتیازی این تیم برسد تا به نوعی در مهم ترین بازی فصلش سه امتیار را کسب کند. این در شرایطی است که سپاهان تا به اینجای فصل شکست را تجربه نکرده و مسلماً شکست دادن چنین تیمی آن هم در شرایطی که انگیزه زیادی برای صدرنشینی دارد، کار بسیار دشواری خواهد بود. این دیدار به نوعی رقابتی سه جانبه خواهد بود که یک جهت آن پرسپولیسی است که برای صدرنشین ماندن، چشم به نتیجه این بازی دارد.

پیکان - تراکتور

با برگزاری دیدار پرسپولیس و نساجی، تنها دیدار باقیمانده از هفته دوازدهم میان پیکان و تراکتور خواهد بود. تیم هایی از پایین و بالای جدول رده بندی که شرایط متفاوتی دارند. پیکان در این فصل از رقابت های لیگ برتر، پیروز به کسب نتایج مناسبی با حسین فرکی نشده است. کسب 13 امتیاز از 15 بازی برای مدیران باشگاه پیکان راضی کننده نیست و ادامه این شرایط می تواند برای فرکی دردسرساز شود. با این حال شاید دیدار با تراکتور فرصت مناسبی برای سرمربی پیکانی ها باشد تا علاوه بر اینکه شرایط تیمش را در جدول رده بندی سر و سامان می دهد، بتواند همین کار را برای خودش روی نیمکت پیکان به سرانجام برساند. کاری سخت مقابل تراکتوری که در این هفته ها با سرمربی موقت اوج گرفته و بازی هایش را یکی پس از دیگری با پیروزی پشت سر می گذارد.

پیروزی های متوالی تراکتور مقابل فولاد، نفت مسجدسلیمان در هفته های پانزدهم و شانزدهم لیگ برتر در کنار پیروزی آنها مقابل شهر خودرو در دیدار معوقه از هفته یازدهم، تراکتور را دوباره به جمع مدعیان بازگرداند. این تیم که با سرمربیگری موقت ساکت الهامی دوباره به روزهای اوج خود بازگشته است، باید در دیدار خارج از خانه به مصاف پیکانی برود که برای فاصله دریافت از قعر جدول تلاش می کند. با این حال تراکتور در شرایطی که بتواند سه امتیاز از این مسابقه کسب کند، 30 امتیازی خواهد شد و فاصله اش با صدرنشین لیگ برتر به چهار امتیاز می رسد. ضمن اینکه تنها رقبایی که بالاتر از تراکتور خواهند بود، پرسپولیس و سپاهان هستند و این تیم پیروز به عبور از استقلال و شهر خودرو می شود. اتفاقی که حتی ممکن است منجر به دائمی شدن ساکت الهامی روی نیمکت تراکتور شود و مدیران این باشگاه تصمیم به ادامه همکاری با این مربی به عنوان سرمربی تیم شان بگیرند.

برنامه دیدارهای باقیمانده معوقه از هفته یازدهم و دوازدهم به شرح زیر است:

هفته یازدهم

صنعت نفت آبادان - سپاهان اصفهان، ساعت 16:45، ورزشگاه تختی آبادان

داور: علی بای

کمک ها: سعید علی نژادیان و میلاد قاسمی

کمک داوران اضافی: کیوان علی محمدی و حسن اکرمی

داور چهارم: محمد عطایی

ناظر: رسول فروغی

هفته دوازدهم

پیکان - تراکتور تبریز، ساعت 15، ورزشگاه شهدای شهر قدس

داور: پیام حیدری

کمک ها: حسن ظهیری و مهدی عالیقدری

کمک داوران اضافی: محمدحسین ترابیان و سیدعلی اصغر مومنی

داور چهارم: فرهاد فرهادپور

ناظر: ابوطالب طاهریان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 822

به "لیگ برتر فوتبال، رقابت سه جانبه صنعت نفت و سپاهان در آبادان، عملیات بازگشت و بقای تراکتور در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، رقابت سه جانبه صنعت نفت و سپاهان در آبادان، عملیات بازگشت و بقای تراکتور در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید