محدودیت صادرات آمریکا به بزرگترین تراشه ساز چین

به گزارش مجله آیرخ، آمریکا برای صادرات به شرکت SMIC چین با این ادعا که تجهیزات این شرکت تراشه ساز ممکن است برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار گیرد، محدودیتهایی وضع کرد.

محدودیت صادرات آمریکا به بزرگترین تراشه ساز چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

بر اساس نامه ای که روز آدینه از سوی وزارت بازرگانی آمریکا منتشر شده است، تامین نمایندگان بعضی تجهیزات برای شرکت SMIC چین اکنون باید ابتدا مجوزهای صادرات دریافت نمایند.

اقدام اخیر به منزله تغییر رویه سیاست آمریکاست که اوایل امسال اعلام نموده بود فروش به شرکت SMIC احتیاجی به مجوز ندارد.

این تراشه ساز چینی خاطرنشان کرد اطلاعیه رسمی در مورد محدودیتها را دریافت نموده است و گفت هیچ ارتباطی با ارتش چین ندارد. این شرکت مجددا تاکید نمود که نیمه رساناها را فراوری نموده و تنها برای کاربران غیرنظامی و تجاری خدمات فراهم می نماید.

شرکت SMIC جدیدترین شرکت فناوری عظیم چینی است که با محدودیتهای تجاری آمریکا روبرو می گردد که با استناد بر مسائل امنیتی ملی یا سیاستهای خارجی آمریکا وضع می شوند. دسترسی شرکت مخابراتی هواوی به تراشه های پیشرفته آمریکایی هم پس از افزودن شدن این شرکت به لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا، محدود شده است.

شرایط جدید شرکت SMIC چین به دشواری اضافه شدن به لیست سیاه نیست.

شرکتهای آمریکایی نظیر لام ریسرچ، کی ال ای کورپ و اپلاید متریالز که تجهیزات تراشه سازی مهمی را تامین می نمایند، ممکن است اکنون برای فروش کالاهای خاص به شرکت SMIC به دریافت مجوز احتیاج داشته باشند.

بر اساس گزارش رویترز، دولت آمریکا به میزان فزاینده ای توجه خود را معطوف شرکتهای چینی نموده که ارتش چین را تقویت می نمایند و اخیرا 24 شرکت و اشخاصی چینی که گفته شده در اقدامات ساخت و ساز و نظامی در دریای جنوب چین مشارکت داشته اند را هدف تحریم قرار داد که نخستین تحریم علیه پکن در مورد این آبراه استراتژیک مورد مناقشه بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1407

به "محدودیت صادرات آمریکا به بزرگترین تراشه ساز چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت صادرات آمریکا به بزرگترین تراشه ساز چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید