چاووش اوغلو: آنکارا و بعضی کشور های اروپایی مخالف تحریم ها علیه ایران هستند

به گزارش مجله آیرخ، وزیر امور خارجه ترکیه درباره موضع آنکارا در قبال تحریم آمریکا علیه ایران نیز خاطر نشان کرد که هم آنکارا و هم بعضی کشور های اروپایی با آن مخالف هستند و مردم ایران بیش از همه از آن تاثیر می پذیرند.

چاووش اوغلو: آنکارا و بعضی کشور های اروپایی مخالف تحریم ها علیه ایران هستند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آناتولی، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در نوزدهمین نشست دوحه و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه رویکرد آنکارا نسبت به اقدام آمریکا برای اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل خرید اس-400 از روسیه چه خواهد بود؟ گفت: هیچ مسئله ای با تحریم و تهدید قابل حل نیست. مقامات آمریکا نیز باید این را درک نمایند.

وی در ادامه اضافه کرد: ترامپ هم با اعمال تحریم مخالفت دارد، ولی اگر تحریم وضع نمایند، ترکیه مجبور است واکنش متقابل نشان دهد. سعی داریم مشکل موجود را با درک یکدیگر به وسیله تبادل نظر حل کنیم.

چاووش اوغلو در رابطه با قطعنامه مجلس سنای آمریکا برای تایید حوادث سال 1915 به عنوان نسل کشی ارامنه نیز توضیح داد: سیاستمدارانی که در خصوص وقایع تاریخی اطلاعات محدود دارند، نباید درباره این حوادث قضاوت نمایند. سنای آمریکا این تصمیم را به دلیل ناراحتی از عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه و با هدف جلب رضایت لابی های ارامنه در آمریکا گرفته است.

او با بیان اینکه ترکیه روابط خوبی با روسیه دارد، اما در بعضی موضوعات از جمله بحران سوریه، جزیره کریمه و لیبی با مسکو اختلاف نظر دارد، گفت: بحران در لیبی و سوریه، برای ترکیه و روسیه موضوعاتی برای رقابت نیستند. موضوعاتی وجود دارد که ترکیه و روسیه در خصوص آن ها هم عقیده هستند و مواردی هم وجود دارد که اختلاف نظر دارند. کسی نمی تواند بگوید که ترکیه و روسیه در باره سوریه و لیبی با هم رقابت می نمایند. اگر چه در خصوص سوریه اختلاف نظراتی داریم، اما با هم کوشش می کنیم که راهکار پایدار برای این کشور پیدا گردد.

چاووش اوغلو اضافه کرد: این ی. پ. گ. است که در این منطقه به دنبال تغییر بافت اجتماعی است. هم از نظر قومی و هم از نظر ایدئولوژیک. چرا از 350 هزار کرد سوری که در ترکیه به سر می برند، بیش از 200 هزار کردی که در شمال عراق هستند به نقاط تحت کنترل ی. پ. گ. بازنگشتند؟ زیرا ی. پ. گ. آنان را به ترک آن مناطق مجبور کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه درباره موضع آنکارا در قبال تحریم آمریکا علیه ایران نیز خاطر نشان کرد که هم آنکارا و هم بعضی کشور های اروپایی با آن مخالف هستند و مردم ایران بیش از همه از آن تاثیر می پذیرند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 741

به "چاووش اوغلو: آنکارا و بعضی کشور های اروپایی مخالف تحریم ها علیه ایران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: آنکارا و بعضی کشور های اروپایی مخالف تحریم ها علیه ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید