کاهش 20 درصدی هزینه حق بیمه تامین اجتماعی سهم هنرمندان

به گزارش مجله آیرخ، تهران (پانا) -مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از کاهش 20 درصدی هزینه حق بیمه تامین اجتماعی سهم هنرمندان اطلاع داد.

کاهش 20 درصدی هزینه حق بیمه تامین اجتماعی سهم هنرمندان

حسین سیدزاده با اعلام این خبر گفت: در اعتراض به نحوه محاسبه حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و به موجب رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، اعمال ضریب دستمزد مشاغل مذکور حذف و با اصلاح محاسبه حق بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر ، حق بیمه بر مبنای حداقل دستمزد سالانه(بدون اعمال ضرایب) محاسبه می گردد.

وی اضافه کرد: بیمه تامین اجتماعی یکی از مهم ترین سیاست های حمایتی صندوق اعتباری هنر است که بر اساس توافق میان سازمان تأمین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی در قالب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد به اعضای صندوق ارائه می گردد. با پیگیری های اجرا شده به ویژه توسط یکی از اعضاء و طرح شکایت به منظور کاهش حق بیمه، در نهایت منجر به صدور رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری و دستور به کاهش حق بیمه پرداختی توسط اعضای صندوق اعتباری هنر شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر توضیح داد: طبق بخشنامه سازمان تأمین اجتماعی حق بیمه اعضا با کاهش ضریب 1/2 به 1 به میزان 20 درصد کاهش می یابد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1860

به "کاهش 20 درصدی هزینه حق بیمه تامین اجتماعی سهم هنرمندان" امتیاز دهید

1 کاربر به "کاهش 20 درصدی هزینه حق بیمه تامین اجتماعی سهم هنرمندان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 20 درصدی هزینه حق بیمه تامین اجتماعی سهم هنرمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید