سلول های مغز بازی رایانه ای انجام دادند!

به گزارش مجله آیرخ، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، محققان یک استارت آپ زیست فناوری به نام کورتیکال لبز نخستین نمونه از فرایندی را نمایش دادند که در آن به یک مغز کوچک آموزش داده شد تا فعالیت هایی با هدف تعیین را انجام دهد.

سلول های مغز بازی رایانه ای انجام دادند!

برت کاگان مولف ارشد این پژوهش در این باره می گوید: این سلول ها می توانند اطلاعات را از یک منبع خارجی دریافت و آن را تولید نمایند و سپس به طور واقعی به آن پاسخ می دهند.

طی این آزمایش که DishBrain مشهور شده 800 هزار سلول مغزی کشت شدند. محققان طی این آزمایش سلول های موش(برگرفته از سلول های بنیادی) و سلول های بنیادی انسان را روی یک الکترود قرار دادند که به یک بازی پونگ متصل بود.پالس های الکتریکی ارسال شده به اعصاب حاکی از موقعیت توپ در این بازی بود.

در مرحله بعد الکترود با توجه به سیگنال های دریافتی از اعصاب راکت را در بازای رایانه ای بالا و پایین برد. DishBrain سیگنال های عمیق و یکپارچه به عنوان بازخورد دریافت کرد که به طور موثر هنگامیکه راکت به توپ برمی خورد نوعی محرک ایجاد می کردند.

محققان معتقدند سلول های کشت شده ابتدایی تر از آن هستند که هوشیار باشند و عنوان می نمایند آزمایش مذکور نشان دهنده یادگیری یک بازی ظرف 5 دقیقه در شرایط کنترل شده است.

سلول های کشت شده پس از 20 دقیقه بازی با پونگ در آن مهارت بیشتری یافتند. محققان معتقدند این امر نشان می دهد سلول ها مشغول سازماندهی دوباره، توسعه شبکه ها و یادگیری هستند.

کاگان در این باره می گوید: آنها شیوه فعالیت شان را تغییر داده اند که در حقیقت با عملکرد آنها به عنوان یک سیستم دینامیک همخوانی دارد.

تحقیقات آینده DishBrain شامل آنالیز شیوه تاثیرگذاری داروها و الکل بر توانایی سلول های کشت شده در بازی پونگ است.

کاگان امیدوار است DishBrain یا نسخه آینده آن بتواند درمان برای بیماری هایی مانند آلزایمر فراهم کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1401 بروزرسانی: 22 مهر 1401 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2328

به "سلول های مغز بازی رایانه ای انجام دادند!" امتیاز دهید

1 کاربر به "سلول های مغز بازی رایانه ای انجام دادند!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلول های مغز بازی رایانه ای انجام دادند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید