محققان شارژر بی سیمی را فراوری کردند که در فواصل دور هم کار می نماید

به گزارش مجله آیرخ، تعدادی از محققان پیروز شده اند برای سهولت استفاده کاربران، فناوری جدیدی را برای شارژ بی سیم دستگاه های الکترونیکی از یک اتاق به اتاق دیگر و در مسافت های طولانی داخل ساختمان فراوری نمایند.در گزارشی با استناد به وب سایت عملی TechExplorist، محققان دانشگاه پارک کالج مریلند آمریکا با همکاری دانشگاه وزلیان توانستند بدون تمرکز بر پرتو های باریک راهنمایی شده، به فناوری بهبود یافته برای انتقال قدرت بی سیم از راه دور برسند.

محققان شارژر بی سیمی را فراوری کردند که در فواصل دور هم کار می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران،این سایت اشاره نمود که شارژ بی سیم با قرار دادن آن در پد شارژ بی سیم معمولاً در شارژ تلفن های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا فناوری انتقال قدرت بی سیم در یک برد طولانی هنوز در دست توسعه است. این گزارش نشان می دهد مفهوم فن آوری جدید شامل یک دستگاه ضد لیزر است، جایی که این پرتو به طور منسجم بسیاری از فوتون های تنظیم شده را جذب می نماید و نوعی لیزر است که بر خلاف زمان حرکت می نماید.

این فناوری به محققان این امکان را می دهد تا دستگاهی را برای جذب بهینه و منسجم خارج از چارچوب لیزر اصلی و بازتابنده زمان واقعی طراحی نمایند و محققان به جای استفاده از فرضیه پرتو های راهنمایی شده که در امتداد خطوط مستقیم در هدف جذب هستند، روش جدید پیچ و خم و غیرقابل کنترل را در جهت خلاف زمان انتخاب نمایند.

استفان آنلاژ، یکی از نویسندگان این تحقیق، گفت: ما می خواستیم این اثر را در یک محیط کاملاً عمومی مشاهده کنیم که هیچ محدودیتی وجود ندارد و ما نوعی تصادفی می خواستیم تا جذب ایده آل در آن شرایط سخت اتفاق بیفتد.

ساخت دستگاه ضد لیزر

محققان یک دستگاه ضد لیزر ایجاد کردند که می تواند انرژی را از یک منبع پراکنده و پرتوی کمتر دریافت کند، بین پیچ و خم سیم برای عبور امواج الکترومغناطیسی، و سپس از مایکروویو برای انتقال انرژی استفاده کرد.

محققان کشف کردند که قرار دادن امواج مایکروویو در پیچ و خم، میزان بی سابقه 99.999 ٪ انرژی را جذب می نماید و این جذب کامل به وضوح نشان داده شد، زیرا حتی بدون لیزر که در زمان واقعی معکوس کار می نماید، می توان به آن دست یافت.

محققان همچنین دستگاه جاذب انرژی را در داخل حفره قرار دادند و مایکروویو ها را برای پرش به اطراف فضای باز داخل فرستادند و توانستند شرایط مناسب ورودی مایکروویو را برای جذب منسجم و ایده آل انرژی با بازده 99.996 ٪ پیدا نمایند، در حالی که بر لزوم توسعه فناوری آن ها قبل از آغاز استفاده در دفاتر و دفاتر بی سیم بدون دوشاخه برق تأکید داشتند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1564

به "محققان شارژر بی سیمی را فراوری کردند که در فواصل دور هم کار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان شارژر بی سیمی را فراوری کردند که در فواصل دور هم کار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید