جانسون از سیاست های مداخله جویانه لندن در جهان دفاع کرد

به گزارش مجله آیرخ، نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه با ایراد سخنانی در کنفرانس سالانه حزب حاکم محافظه کار از سیاست های مداخله جویانه کشورش در جهان دفاع و شرح داد: ما به نیروهای نظامی مان به عنوان یکی از بهترین صادرات مان در جهان افتخار می کنیم.

جانسون از سیاست های مداخله جویانه لندن در جهان دفاع کرد

بوریس جانسون این مطلب را در آخرین روز برگزاری این نشست مجازی بیان کرد و اضافه کرد که بر خلاف حزب مخالف دولت (کارگر) در پیشبرد اهداف نظامی لندن در جهان شرمسار نیست.

وی در ادامه سخنانش تلاش کرد با القای عادی بودن شرایط، تصویری رویایی از آینده انگلیس ارائه کند.

نخست وزیر انگلیس حتی با اشاره به اینکه 26 پوند (حدود 13 کیلو) وزن کم کرده است؛ تلاش کرد تصویر جدید و با نشاطی هم از خودش ترسیم کند.

جانسون در انتقاد نسبت به سیاست های حزب کارگر گفت که حزبش با افتخار و بدون شرمندگی سرود بریتانیا حکومت کن را سر خواهد داد و از گذشته خود شرمگین نخواهد بود.

نخست وزیر انگلیس روی دو سیاست اصلی حزب محافظه کار یعنی حمایت از بخش خصوصی و حمایت از خانه دار شدن مردم تاکید کرد و گفت حق انحصاری واکسن کووید-19 در صورت کشف، در اختیار شرکت خصوصی تولید کننده آن خواهد بود نه دولت.

وی با ارائه مطالبی که به وضوح هدف آن دادن روحیه و امید به مردم و به ویژه اعضای حزب محافظه کار بود، تلاش کرد تصویری از آینده روشن انگلیس تصویر کند و وعده داد که این کشور در زمینه انرژی های سبز پیشرو خواهد بود و حتی گفت همان نسبتی که عربستان سعودی با نفت دارد ما با باد خواهیم داشت. منظور وی این است که انگلیس در زمینه استفاده از انرژی پاک تولید شده از باد در جهان پیشرو خواهد بود.

سخنرانی بوریس جانسون مثل همواره آکنده بود از لطیفه و مزاح که به دلیل حاضر نبودن هیچ مخاطب ای و ویدئویی بودن کنفرانس، طنین آن را در بین مخاطبین نمی شد شنید. این کنفرانس که قرار بود در شهر بیرمنگهام برگزار شود به دلیل بیماری کووید19 به اجبار به صورت آنلاین برگزار شد.

بوریس جانسون در انتها این کنفرانس سه روزه و به عنوان نخست وزیر و رهبر حزب، برنامه های حزب برای آینده کشور را بیان نمود.

وی در این سخنرانی از پیروزی سال گذشته حزب محافظه کار به عنوان بزرگترین پیروزی این حزب در یک نسل خبر داد و از تلاش اعضای حزب در به ثمر رسیدن این پیروزی تشکر کرد.

نخست وزیر انگلیس با اشاره به مسائل ناشی از بیماری کرونا و از دست رفتن تفریحات و مشاغل و خانه نشین شدن مردم، اطمینان داد که دولت تمام تلاشش را برای کنترل این بیماری انجام می دهد. وی با این حال تاکید کرد که این مصیبت همانند بلایای دیگر به عامل تحریک کننده پیشرفت در جامع تبدیل خواهد شد و گفت این کافی نیست که پس از این بیماری فقط به وضع عادی برگردیم، بلکه باید بهتر و پیشرفته تر باشیم. وی گفت در چنین بحران هایی است که راه حل های جدید متولد می شود.

بوریس جانسون گفت؛ هدف دولتش افزایش درآمد فردی و تولید تاخالص ملی است و اینکه تنها راه رسیدن به آن، افزایش دادن تولیدات کشور است. وی از خدمات عمومی قابل اتکا به عنوان پایه رسیدن به پیشرفت نام برد و خدمات درمانی رایگان کشور موسوم به NHS را یکی از مهمترین این خدمات برشمرد.

نخست وزیر انگلیس گفت؛ دولت ساخت 48 بیمارستان و استخدام 52 هزار پرستار را در برنامه دارد. وی همچنین از افزایش بودجه تحقیقات پزشکی و پیشرو شدن کشور در این زمینه خبر داد. او با این حال توضیح داد که در حمایت از اقتصاد خصوصی، در صورت کشف شدن واکسن کووید19، حق انحصاری آن در اختیار شرکت سازنده خواهد بود.

جانسون در خصوص مبارزه با جرائم هم سخن از افزایش نیروی پلیس داد. وی گفت دولت در نظر دارد 20 هزار پلیس جدید استخدام کند که تا کنون 5 هزار نفر از این تعداد محقق شده است. گفتنی است که رقم 20 هزار هنوز کمتر از تعدادی است که دوات مخافظه کار اخراج کرده است.

دولت محافظه کار انگلیس بین سالهای 2010 تا 2018 تعداد 21732 نفر از نیروهای پلیس را تعدیل کرد.

وی همچنین از عزم دولت برای مبارزه با بیکاری از طریق ارائه آموزش رایگان برای همه بزرگسالان خبر داد. از جمله آموزش حرفه ای رایگان برای افراد زیر دیپلم. دولت در نظر داد مهارت های جدید مانند علوم کامپیوتری را به منظور افزایش اشتغال مود توجه بیشتری قرار دهد.

جانسون در توصیف آرزوی خود برای رسیدن به آنچه انقلاب صنعتی سبز می نامید گفت در 10 سال آینده همه خانه های انگلیس توسط انرژی تولید شده در نیروگاه های بادی ساحلی و شناور تامین خواهد شود. وی از انرژی اتمی و هیدروژن نیز به عنوان انرژی های پاک نام برد. نخست وزیر انگلیس ابراز امیدواری کرد که این انقلاب صنعتی جدید صدها هزار و بلکه میلیونها شغل جدید ایجاد کند.

وی همچنین گفت کشورش در آینده به تولیدکننده عمده انرژی بادی تبدیل خواهد شد و نقشی مشابه عربستان سعودی نسبت به نفت پیدا خواهد کرد.

جانسون با بیان اینکه مادر طبیعت با بیماری کووید-19 کشور را به زانو درآورد گفت که تصمیم دارد این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و با افزایش مهارت های جدید و انرژی پاک، انقلاب صنتعی سبز را آغاز کنند.

نخست وزیر انگلیس در ادامه سخنان خود، یکی از سیاست های کلیدی حزب محافظه کار را مورد توجه قرار داد. به طور سنتی افراد خانه دار به حزب محافظه کار رای می دهند. برای همین این حزب معمولاً تلاش داشته است به خانه دار شدن مردم کمک کند.

وی از نبود مسکن کافی برای جوانان و در دسترس نبودن وام مسکن برای آنان انتقاد کرد و وعده داد که با کاهش میزان ودیعه بانکی برای دریافت وام و افزایش میزان وام به 95 درصد قیمت خانه، خرید مسکن را برای نسل جدید آسان کند. وی مدعی شد که بزرگترین موج خانه دار شدن مردم از دهه 1980 به بعد را آغاز خواهد کرد.

وی در ادامه به انتقاد از حزب کارگر پرداخت و گفت این حزب با اینکه رهبرانش خود مالک هستند اما همواره مخالف خانه دار شدن شما بود است. وی در انتقاد از سیاستهای حزب کارگر تاکید کرد که هیچ شرمی از سابقه تاریخی انگلیس نداشته و به عنوان مثال سرود استعماری بریتانیا حکومت کن را با افتخار خواهد خواند. جانسون با تاکید بر حمایتش از نقش مداخله جویانه انگلیس در سطح جهان گفت ما به نیروهای نظامی مان به عنوان یکی از بهترین صادرات کشور افتخار می کنیم.

نخست وزیر انگلیس در انتها تلاش کرد تصویری آرمانی از مدینه فاضله انگلیس در سال 2030 ترسیم کند که در آن تولید دی اکسید کربن به صفر رسیده، مردم با خودروهای برقی و هیدورژنی تردد می کنند، هوا پاکیزه است، شهرهای حمل و نقل مناسب و اینترنت پرسرعت دارند، درخت های بسکمک کاشته شده است و کشور از قبل متحد تر و یکپارچه تر است. در این مورد آخری می توان رگه های از نگرانی او نسبت به تجزیه کشور و جدا شدن اسکاتلند و حتی ایرلند شمالی را ملاحظه کرد که در سخنان خود اشاره کوتاهی نیز به آن کرد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1425

به "جانسون از سیاست های مداخله جویانه لندن در جهان دفاع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون از سیاست های مداخله جویانه لندن در جهان دفاع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید