جراحی لیفت سینه چیست؟

به گزارش مجله آیرخ، لیفت سینه یا ماستوپکسی روشی برای رفع کردن عیوب پستان ها می باشد. برخی از زنان به دلایل زایمان و شیردهی، دچار سینه های افتاده یا نامتقارن شده و دوست دارند با استفاده از روشی این عیوب را بر طرف نموده و دوباره سینه هایی زیبا داشته باشند. جراحی لیفت سینه چگونه انجام می گردد؟ چه انتظاری باید از جراحی لیفت سینه داشته باشید؟

جراحی لیفت سینه چیست؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

خبرنگاران | سرویس آرایش و زیبایی - لیفت سینه یا ماستوپکسی، روشی است که در آن پوست و نوک سینه را به منظور داشتن سینه ای جوان تر، بالا می کشند. بارداری، تغییرات وزن، پیری و ژنتیک باعث می شوند که پوست و بافت سینه، حالت الاستیک (سفتی همراه با انعطاف) خود را از دست بدهد. متخصصان انواع روش های لیفت سینه را انجام می دهند و آنچه که مورد نظر و سلیقه شما باشد را برایتان رقم می زنند. این عمل ممکن است با ایمپلنت یا بدون ایمپلنت (قرار دادن یک بالشتک در زیر بافت سینه) انجام گردد. استفاده یا عدم استفاده از ایمپلنت به ویژگی های فردی و خواسته بیمار بستگی دارد. در صورت مشورت با پزشک، او می تواند تمام گزینه ها را به شما ارائه دهد تا بهترین تصمیم را بگیرید.

اگر درباره جراحی لیفت سینه کنجکاو شده اید، شما را دعوت می کنیم تا در این مطلب سوالات زیر را آنالیز کنید:

 • مزیت های جراحی لیفت سینه چیست؟
 • چه کسانی به سمت جراحی لیفت سینه می آیند؟
 • آیا من نیاز به لیفت سینه دارم؟
 • عمل لیفت سینه چگونه انجام می گردد؟
 • ترمیم و بهبود جراحی لیفت سینه چه مدت طول می کشد؟
 • چه انتظاری باید از جراحی لیفت سینه داشته باشید؟

مزیت های جراحی لیفت سینه چیست؟

لیفت سینه یک نوع جراحی پلاستیک سفارشی است که می تواند زیبایی سینه ها را نیز به دنبال داشته باشد. بسته به نیاز ها و اهداف بیمار، دکتر یک طرح منحصر به فرد را به شما پیشنهاد می دهد. انتخاب هر کدام از موارد زیر به عهده شماست:

 • پستان ها را تا روی قفسه سینه بالا ببرید تا موقعیت قرار دریافت آن ها معین گردد.
 • پستان ها را به شکل سفت و محکمی تغییر شکل دهید تا جوان تر به نظر برسند.
 • در صورت لزوم نوک سینه را تغییر دهید.
 • حجم سینه را افزایش دهید (در صورت استفاده از ایمپلنت)
 • ایجاد تقارن در پستان ها
 • دستیابی به یک فرم مناسب

بر اساس نیاز و اهداف شما، پزشک عمل جراحی لیفت سینه را برای شما طراحی می نماید. در طول مشاوره، این شانس را خواهید داشت که در رابطه با نگرانی ها و انتظارات خود از این عمل، با پزشک مشورت کنید. پزشک این اطلاعات را با معاینه فیزیکی ترکیب نموده و یاری می نماید تا از این عمل، رضایت کامل داشته باشید همچنین تکنیک های جراحی مختلفی را ارئه می دهد که به شما در دستیابی به بهترین فرم سینه، یاری می نماید.

چه کسانی به سمت جراحی لیفت سینه می آیند؟

اغلب زنان، در حال آنالیز جراحی لیفت سینه هستند تا بتوانند به فرم درست و دلخواهی از سینه برسند. سستی و شل بودن پوست سینه و کاهش حجم سینه عمدتا باعث تغییراتی در شکل سینه می گردد، اما دلایل دیگری نیز علاوه بر این ها وجود دارد:

 • نوسانات وزنی
 • بارداری بخصوص بارداری های زیاد
 • شیردهی
 • پیری پوست و بافت سینه
 • تغییرات هورمونی
 • عظیمی و سنگینی سینه ها
 • ژنتیک
 • سرسینه هایی که مانند تصویر زیر پایین تر از سطح سینه (پایین تر از خط زیر سینه) قرار می گیرند:

زنانی که این شرایط را دارند، معمولا داوطلب عمل جراحی لیفت سینه می شوند. پزشک به زنان توصیه می نماید که بهترین زمان عمل لیفت، زمانی است که دیگر نخواهند فرزندی به جهان بیاورند تا نتیجه بهتری را کسب نمایند. برای زنانی که سینه های عظیمتری دارند، ممکن است یک عمل کوچک نماینده سینه هم انجام گردد که وزن و حجم سینه را کاهش می دهد که بطور همزمان لیفت و تغییر شکل سینه، صورت می گیرد. زنان داوطلب برای عمل جراحی پستان باید از نظر سلامت جسمی، شرایط مناسبی داشته باشند. در طول مشاوره، پزشک یک ارزیابی کلی از سلامت شخص انجام خواهد داد و سابقه پزشکی او را آنالیز قرار می نماید. پزشک وظیفه دارد از ایمنی عمل اطمینان حاصل کند.

بیشتر بدانید: درمان افتادگی سینه به یاری ورزش و درمان های خانگی

آیا من نیاز به لیفت سینه دارم؟

برای این که بفهمید آیا به این جراحی نیاز دارید یا نه، روشی را به شما پیشنهاد می کنیم. در صورتی که این روش جواب نداد، می توانید این عمل را انجام دهید. روش پیشنهادی به این صورت است که یک مداد را بین پستان و پوست خود قرار دهید. اگر در جای خود ایستاد و نیفتاد، بهتر است عمل لیفت سینه را انجام دهید، ولی اگر مداد افتاد، سینه های شما حالت طبیعی خود را داشته و به لیفت نیازی ندارد، مگر اینکه بخواهید ایمپلنت نموده یا سایز سینه خود را تغییر دهید.

آمادگی برای عمل جراحی

اولین قدم، مشورت با پزشک و جراح پلاستیک است. پزشک را از خواسته دقیق خود مطلع کنید. اگر مایل به ایمپلنت سینه نیز هستید، اندازه و شکل سینه دلخواه خود را به پزشک نشان دهید. در درجه اول، جراح باید سلامت شما را در نظر بگیرد و گزینه های جراحی را برایتان شرح دهد. جراح باید روش ها را بطور دقیق شرح داده و شما را از خطرات احتمالی و فرایند بهبود مطلع کند.

عمل لیفت سینه چگونه انجام می گردد؟

این عمل، در یک مرکز جراحی و تحت بیهوشی عمومی انجام می گردد و بیماران در طول عمل جراحی بیهوش هستند. عمل لیفت، حدود 5 ساعت طول می کشد. البته این مدت به حجم و نوع جراحی بستگی دارد. برش سینه ممکن است فقط در اطراف هاله و جلوی پستان انجام گردد. اگر از ایمپلنت استفاده گردد، به وسیله برش هایی که معمولا در پشت عضله قفسه سینه ایجاد می گردد، داخل سینه گذاشته می گردد. پزشک با نهایت دقت خطوط برش را به گونه ای انجام می دهد که هیچ خطی از جراحی قابل تشخیص نباشد و زخم خیلی قابل رویت نباشد. برش هایی که پزشک متخصص بر روی سینه ها ایجاد می نماید در تصویر زیر معین شده اند:

ترمیم و بهبود جراحی لیفت سینه چه مدت طول می کشد؟

پزشک، علاوه بر تهیه اطلاعات جامع قبل از عمل و اطلاعات مربوط به ترمیم پس از عمل، دستورالعمل هایی را هم برای بیماران و تیم جراحی خود ارائه می دهد:

 • روز بعد از عمل، بیمار ویزیت گردد.
 • عادی است که بیمار، حداقل 1 یا 2 روز بعد از عمل و گذاشتن ایمپلنت، احساس درد و ناراحتی داشته باشد.
 • روز پنجم، بیمار می تواند به سر کار خود برگردد یا رانندگی کند.
 • ورزش های سبک را می توانید در خاتمه 2 هفته پس از جراحی انجام دهید.
 • ورزش های سخت و کامل را می توانید در خاتمه 1 ماه پس از جراحی انجام دهید.

در صورت وجود درد و ناراحتی، می توانید از دارو های ضد درد بهره ببرید و بسیار مهم است که دستورات پزشک را به منظور به حداقل رساندن هرگونه عارضه جانبی به کار بگیرید. در طول مرحله اولیه بهبودی، توصیه می گردد که عضوی از خانواده یا دوستان خود را در خانه و در کنار خود داشته باشید تا در صورت نیاز به شما یاری نمایند و روز بعد شما را به مرکز جراحی برسانند.

بیشتر بدانید: عظیم کردن سینه به یاری حرکات ورزشی

چه انتظاری باید از جراحی لیفت سینه داشته باشید؟

بیمارانی که تحت عمل جراحی سینه قرار می گیرند، معمولا نتایج عمل را سریعا مشاهده می نمایند. بیشتر زنانی که این عمل را انجام می دهند، خواستار به دست آوردن تقارن سینه ها، شکل طبیعی، جوان سازی و محو بودن خطوط برش جراحی هستند. از پزشک متخصص بخواهید به همه این گزینه ها توجه داشته باشد.

عوارض جراحی لیفت سینه

عوارض ناشی از لیفت سینه، نسبتا نادر است. سه مورد اصلی از این عوارض عبارتند از: خونریزی، عفونت و زخم. جراح به منظور کاهش خطر ابتلا به عوارض احتمالی، دستور العمل هایی را به شما می دهد، این دستورات مطمئنا شامل ترک سیگار می گردد. دارو های تجویز شده را مصرف کنید، با این حال ممکن است خونریزی بیشتری داشته باشید در این صورت از آنتی بیوتیک ها بهره ببرید. برای دوره ترمیم و بهبود خود، برنامه ریزی کنید. برای مثال، حداقل باید 4 تا 6 هفته پس از عمل لیفت سینه، از بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید و اگر فرزند شیرخوار دارید، حتما به یاری دیگران نیاز پیدا خواهید کرد.

بیمه و عمل لیفت سینه

بیشتر عمل های لیفت سینه، بعنوان عمل زیبایی شناخته می شوند. شرکت های بیمه معمولا آن را تحت پوشش خود قرار نمی دهند مگر این که تحت عنوان عمل ماستکتومی باشد. پیش از هر اقدامی با شرکت بیمه خود صحبت کنید.

بیشتر بدانید: ماساژ سینه و افزایش سایز سینه ها

برگرفته از: webmd

منبع: setare.com
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1622

به "جراحی لیفت سینه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جراحی لیفت سینه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید