خبرنگاران اثر هنرمند بوکانی به جشنواره تئاتر آذربایجان غربی راه یافت

به گزارش مجله آیرخ، مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان گفت: اثر یکی از هنرمندان این شهرستان به مرحله نهایی جشنواره تئاتر آذربایجان غربی راه پیدا کرد.

خبرنگاران اثر هنرمند بوکانی به جشنواره تئاتر آذربایجان غربی راه یافت

منصور احمدی روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، گفت: نمایش سگ ها مادرت را می خورند توانست با رای هیات بازبینی به مرحله نهایی سی و دومین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی راه پیدا کند.

وی با بیان اینکه بوکان دومین شهرستان از لحاظ تعداد آثار در این جشنواره است، افزود: این نمایش به نویسندگی میثم فرهمندیان و به کارگردانی امید محمدزاده از بوکان یکی از پنج اثری است که به مرحله نهایی و رقابتی سی و دومین جشنواره تئاتر استان راه پیدا نموده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان اضافه نمود: مراحل رشد و نمو قورباغه به کارگردانی آرمان خضر آقایی، سگ ها مادرت را می خورند به کارگردانی امید محمدزاده، چهار و سی دقیقه به کارگردانی شهروز حاجی حسن، مرده شور به کارگردانی هیمن سهرابی، لیمان گه رین به کارگردانی یوسف فتحی، شمس الاماله به کارگردانی کامران قسیمی، قلاده برای یک سگ مرده به کارگردانی سیروان قاسمی و ساعت هشت متروی صادقیه به کارگردانی گلاله رحمتی از جمله آثاری بودند که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بودند که از این میان سگ ها مادرت را می خورند به مرحله نهایی جشنواره راه پیدا کرد.

احمدی با اشاره به اینکه پنج اثر به مرحله پایانی این جشنواره راه پیدا کردند، اضافه نمود: چهار اثر دیگر راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره همگی از شهرستان ارومیه هستند.

وی افزود: چهار نمایش دیگر از شهرستانهای شاهین دژ، نقده، شوط و میاندوآب نیز با قید مشروط به مرحله نهایی راه یافتند.

26 گروه از شهرستان های آذربایجان غربی به این جشنواره اثر ارسال کردند که بوکان با پنج اثر بیشترین تعداد متقاضیان را پس از ارومیه به خود اختصاص داد.

9 گروه با حدود 50 هنرمند در زمینه هنرهای نمایشی در شهرستان بوکان فعالیت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1509

به "خبرنگاران اثر هنرمند بوکانی به جشنواره تئاتر آذربایجان غربی راه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اثر هنرمند بوکانی به جشنواره تئاتر آذربایجان غربی راه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید