راز یک سفر هوایی بدون استرس چیست؟

به گزارش مجله آیرخ، قرار گرفتن در ارتفاع چند هزار متری به مدت طولانی، سفر بدون استرسی نیست. نکته هایی وجود دارند که با رعایت آن ها می توان تا حد زیادی از استرس این گونه سفرها کم کرد.

راز یک سفر هوایی بدون استرس چیست؟

آیا سفر بعدی تان، احتیاجمند گذراندن ساعت های طولانی در آسمان است؟ در نگاه اول این گونه به نظر می رسد که پیمودن جهت خانه تا مقصد، فرایندی سخت و اضطراب آور است؛ اما در واقعیت چنین نیست. برای داشتن پروازی آرام تر و سفری شادتر باید به هدایت های دست اندرکاران سفرهای هوایی توجه کنید. نکته های موثر برای داشتن سفری بدون استرس، به سه دسته عمده تقسیم می شوند که در ادامه این مقاله از خبرنگاران، آن ها را می خوانید.

بعلاوه، به یاد داشته باشید برای جستجو و مقایسه قیمت بلیط هواپیما به تمامی مقصدهای داخلی و خارجی، همواره می توانید از بزرگ ترین موتور جستجوی پرواز در خبرنگاران استفاده و بلیط مقرون به صرفه هواپیما به مقصد موردنظر خود را با اطمینان کامل از آژانس های هواپیمایی معتبر بخرید.

پیش از پرواز

پرواز مستقیم را انتخاب کنید

خرید بلیط مستقیم هواپیما از مقصدی به مقصد دیگر، مستلزم پرداخت هزینه بیشتر است. از طرفی، پروازهای غیرمستقیم با چندین توقف در فرودگاه های مختلف نیز استرس جا ماندن از پرواز های بعدی را به مسافر تحمیل می نماید که به خاطر لغو یا تاخیر در پرواز اول اتفاق می افتد. توصیه می گردد تا حد امکان از وقوع چنین موقعیتی جلوگیری کنید؛ حتی اگر این کار به قیمت پرداخت پول بیشتر بینجامد.

از پرواز در آخر هفته ها بپرهیزید

اگر شلوغی و ازدحام مسافران در فرودگاه، شما را مضطرب می نماید، پروازهای وسط هفته می تواند برترین انتخاب باشد.

وسط هفته ها، مسافران کمتری به سفر می فرایند یا از سفر برمی گردند و همین خلوت بودن فرودگاه و روبرو نشدن با صف های طولانی و تحمل ناپذیر مسافران خسته یا مضطرب جلوی گیت های پرواز، این امکان را به شما می دهد که از زمان خود استفاده بهینه داشته باشید و سفر بدون استرسی را تجربه کنید.

لباس راحت بپوشید

روزهایی که مجبور هستید مدت زمان طولانی ای را در فرودگاه به سر ببرید یا شلوغی داخل هواپیما را تحمل کنید، زمان مناسبی برای شیک بودن و پوشیدن لباس خاص نیست. اگر یک لباس راحت را برای پوشیدن انتخاب کنید، در آن صورت تحمل همه چیز، از ایستادن در صف های طولانی تا عبور کردن از گیت های امنیتی و در نهایت، نشستن روی جایگاه های هواپیما، آسان تر خواهد شد.

بار خود را در یک چمدان جا دهید

پس از رسیدن به هواپیما، هرچه تعداد چمدان هایتان بیشتر باشد، باید مدت زمان اضافه تری را برای رسیدن به گیت موردنظرتان سپری کنید. علاوه بر این، همراه داشتن بیشتر از یک چمدان، احتمال جا ماندن یا گم شدن بارها را هم افزایش می دهد. تا حد ممکن، سبُک سفر کنید تا سفر بدون استرسی داشته باشید.

وسایل الکترونیکی را در خانه شارژ کنید

فرقی نمی نماید که از اپلیکیشن های موجود در گوشی خود برای پیگیری شرایط پرواز استفاده می کنید یا اینکه آن ها صرفا ابزاری برای سرگرم نگه داشتن شما در طول روز هستند؛ در هر صورت، بدون اینکه آن ها را به طور کامل شارژ کنید، وارد فرودگاه نشوید؛ چراکه در غیر این صورت، به خاطر فراموش کاری و شارژ نکردن گوشی هوشمندتان پیش از خارج شدن از خانه، دسترسی به همه اطلاعات مورداحتیاج خود را از دست خواهید داد.

غذای سبک و مناسب بخورید

در فرودگاه، غذای سالم پیدا می گردد؛ اما این غذاها تقریبا همواره گران هستند و هیچ وقت آن طور که می خواهید رضایت شما را جلب نمی نمایند. یک شب پیش از پرواز یا صبح همان روز، یک غذای مناسب میل کنید تا انرژی لازم برای پشت سر گذاشتن یک روز پر تنش را داشته باشید. برای یک سفر راحت، هیچ وقت با معده خالی سفر نکنید.

کارت پرواز را به صورت آنلاین تحویل بگیرید

انتظار کشیدن برای رسیدن به فرودگاه و گرفتن کارت پرواز، فرایندی آزاردهنده است. هرچه زمان بیشتری را در این مرحله صرفه جویی کنید، آرامش بیشتری خواهید داشت. امکان چک-این آنلاین و دریافت کارت پرواز به صورت غیرحضوری در بسیاری از شرکت های هواپیمایی میسر است و به این ترتیب، می توانید به محض رسیدن به فرودگاه، به سمت گیت پرواز بروید.

فرودگاه

زودتر از زمان اعلام شده به فرودگاه بروید

زود رسیدن به فرودگاه باعث می گردد، روز طولانی تری در فرودگاه داشته باشید؛ اما، هیچ چیز بیشتر از دویدن در فرودگاه برای حضور به موقع در گیت، استرس آور نیست. آن قدر برای خود زمان در نظر بگیرید که بتوانید بارتان را تحویل بدهید، مراحل امنیتی را با خونسردی پشت سر بگذارید، گیت خود را بیابید و در تمام این مراحل، آرامش خود را حفظ کنید. این روش، تنها یکی از راهکارهایی است که می توانید برای بهره برداری بهینه از زمان خود در فرودگاه انجام بدهید.

تمامی پروتکل های امنیتی را رعایت کنید

به احتمال زیاد عبور از مراحل امنیتی، وقت گیرترین بخش از فرایند یک سفر هوایی است؛ پس قبل از قرار گرفتن در صف، آماده شوید. مدارک شناسایی خود را جلوی دست قرار دهید. مایعاتی که اجازه حمل آن ها را دارید، در مقدار های مجاز در یک کیسه پلاستیکی شفاف قرار دهید. آیا این بخش از سفر، بیشترین استرس را در شما ایجاد می نماید؟ نگران نباشید. عبور از آن کار سختی نیست.

مراقب وسایل خود باشید

حتی اگر وسایل ارزشمندی در کیف خود نداشته باشید، باز هم گم کردن کیف، حس بسیار ناخوشایندی به شما خواهد داد و اگر کارت پرواز یا سایر مدارک شناسایی تان در آن کیف باشد، شرایط بدتر هم خواهد شد. تمام مدت حواس تان به کیف تان باشد تا مدارکی را که تنها ابزار شما برای سوارشدن به هواپیما هستند، از دست ندهید.

از امکانات فرودگاه بهره ببرید

اگر این اجازه را دارید که از سالن استراحت فرودگاه بهره ببرید، فرصتی ایده آل برای استراحت و کسب آرامش پیش از پرواز نصیب تان شده است. سالن های استراحت، محلی راحت تر و مرفه تر به منظور آماده سازی فکری برای مرحله بعدی سفر محسوب می شوند.

در حین پرواز

فیلم ببینید، مطالعه یا بازی کنید

نشستن در هواپیما حوصله شما را سر می برد؟ آیا خستگی، به استرس شما می افزاید؟ برای ساعت هایی که در آسمان به سر می برید، فعالیتی انتخاب کنید که فکر تان را آرام کند؛ به ویژه اگر شما هم از آن دسته مسافرانی هستید که پرواز، عصبی تان می نماید. فرقی نمی نماید که در پی استراحت و لذت بردن از پرواز هستید یا ترجیح می دهید کمی چرت بزنید تا زمان بگذرد؛ در هر صورت، وسایلی مانند بالش دور گردنی، جوراب مخصوص پرواز یا چشم بند، به بهبود تجربه پرواز یاری می نمایند.

بخوابید

خوابیدن، راه چارهی عالی برای کاهش استرس است؛ به خصوص که به آرامش جسم و تجدید قوای بدن یاری و آن را برای مرحله بعدی سفر آماده می نماید. اگر در هواپیما به سختی خواب تان می برد، برای حل مشکل خود لباس راحت تری بپوشید، روی جایگاه مناسب بنشینید و از هدفون برای کاهش صداهای مزاحم اطراف بهره ببرید. پیش از پرواز از مصرف کافئین بپرهیزید.

به موسیقی آرامش بخش گوش کنید

زمانی که میان دو مسافر ناآشنا گیر افتاده اید، احتیاج به راه چاره مخصوصی برای حفظ آرامش خود دارید؟ در چنین مواقعی، گوش دادن به موسیقی آرامش بخش می تواند به بهبود استرس شما بینجامد و تا حد زیادی، پرواز را لذت بخش کند. شنیدن موسیقی موردعلاقه، حتی موجب کاهش ضربان قلب و افزایش احساس آرامش در مراحل مختلف پرواز یعنی برخاستن و فرود هواپیما و حتی در حین پرواز می گردد.

مودب باشید

اگر در هر شرایطی، ادب را رعایت کنید، احتمال تجربه سفر راحت و پروازی بدون استرس را افزایش داده اید. این امر را نه تنها در برخورد با همسفران خود، بلکه در روبروه با مهمانداران هم رعایت کنید؛ به ویژه که هدف آن ها، ایجاد سفری راحت تر برای مسافران است. یک تشکر ساده از آن ها، گاهی وقت ها تاثیر بسزایی در سفر شما خواهد داشت.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما از ایرلاین های داخلی یا خارجی را دارید، می توانید به وسیله موتور جستجوی پرواز خبرنگاران بلیط مقرون به صرفه هواپیمابه مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده های معتبر تهیه کنید. استفاده از خبرنگاران باعث می گردد تا احتیاجی نباشد برای پیدا کردن برترین قیمت پروازهای داخلی یا خارجی، چندین سایت را آنالیز کنید و آخرین قیمت ها از آژانس های سرشناس را یک جا مشاهده کنید.

منبع: کجارو / cheatsheet.com
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2200

به "راز یک سفر هوایی بدون استرس چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز یک سفر هوایی بدون استرس چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید