راه حل طلایی برای تقویت عشق و علاقه در خانواده

به گزارش مجله آیرخ، برای تقویت عشق و علاقه در خانواده چه کنیم؟ 10 راه حل طلایی و کاربردی وجود دارد که تقویت عشق و علاقه در خانواده یاری شایانی می نماید.

راه حل طلایی برای تقویت عشق و علاقه در خانواده

10 راه برای تقویت و بهبود عشق و دوست داشتن در خانواده

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ، هر خانواده مانند یک پی از جامعه ای است که در آن زندگی میکنید ، برای ایجاد یک جامعه دوست داشتنی و سلام و محکم،باید از خانواده آغاز کرد. عشق جز چیز هایی است که خانواده را قوی و سالم نگه میدارد و بدون وجود عشق ، یک خانواده نمیتواند از آزمون های زمانه سربلند بیرون بیاید. البته این بدین معنا نیست که اگر عشق داشته باشید،هیچ مشکل دیگری در جامعه وجود نخواهد داشت، اما عشق میتواند مسیرهای سخت را هموار کند و اجازه ندهد که مسائل ادامه دار شوند. عشق به خانواده، یک پناهگاه امن برای عشق های بی قید و شرط است. به این معنی که اگر در اتفاقات مختلف مجبور به مبارزه با دیگران باشید، میزان عشق شما به یکدیگر تغییری نخواهد کرد و یکسان باقی می ماند. قوی تر و مهم تر از پیوند عشقی که میتوانیم در داخل خانواده ایجاد کنیم، جامعه ای بهتر و قوی تری است که میتوانیم تشکیل دهیم ، در این بخش چندین راه و روش برای چگونگی تقویت عشق در خانواده وجود دارد که پیشنهاد می کنیم با دقت بخوانید.

 1. همگی یک نوع مذهب و معنویت را داشته باشید:

  زمانی که اعضای خانواده ،اعتقادات و معنویت متفاوتی داشته باشند، قادر به تعاملات و فعالیت های مشترک نیستند بنابراین برای بهبود آن بهتر است که به یک نتیجه مشترک برسید و با این کار باعث تقویت عشق میان تان نیز شوید.

 2. با هم غذا خوردن مهم است :

  سفره و یا میز غذا بهترین جا برای صحبت کردن در خصوص اتفاقات روز است. این کار باعث بهبود روابط شما میگردد و عشق را در بینتان به جریان می اندازد.

 3. اجازه دهید تا دیگر اعضای خانواده احساس نمایند که دوست داشته می شوند و پذیرفته شده اند

  زمانی که با اعضای خانواده ارتباط برقرار میکنید ، بسیار مهم است که اجازه دهید احساساتشان را بروز دهند و از آن مهم تر این که دوست داشتن و مهربانیتان را به آنها عرضه کنید.

  حتی اگر اشتباهاتی داشته باشند و تمام و کمال نباشند.

 4. با هم به جاهای مختلفی برید:

  یک سفر دسته جمعی ،حتی اگر کوتاه و یا یک روزه باشد، میتواند شمارا بسیار به یکدیگر نزدیکتر کند. تغییر محیط میتواند حال شما را بهتر کند ویا حتی پیشامد های نا خواسته را از یادها ببرید و روابط را مستحکم تر کند.

 5. با یکدیگر بخندید:

  گاهی اوقات، وقتتان را صرف تماشای فیلم، به خصوص فیلم های خنده دار کنید. به سینما بروید و یا با هم بازی کنید.

  زمانی که شما با کسی وارد یک رابطه عمیق تر و نزدیک تر میشوید، ناخود آگاه به کوچکترین حرف های خنده دار یکدیگر میخندید. گاهی حتی تصور این خنده ها نیز حالتان را بهتر و روابط را نزدیکتر میکند.

 6. برای خودتان چارچوب و مرز های قوی و مستحکم تعیین کنید:

  برای اینکه خانواده تان را آزادانه دوست داشته باشید و بتوانید انرژی خود را تخلیه کنید ،ایجاد مرز های محکم مهم است. شما باید خانواده تان را از اهمیت مرز های خود آگاه کنید.

  تا احترام ،اعتقاد و صداقت دو طرفه بین شما ها علاوه بر شاد بودن و شوخی کردن ، حفظ گردد.

 7. ارتباط خود را با یکدیگر پرورش دهید و بیشتر کنید:

  هفته ای یکبار یا حداقل هر دو هفته یکبار،خانواده تان را ببینید. وقت های خالی خود را با اعضای خانواده بگذرانید تا احساساتتان را ارضا کنید. آنها را به یک ناهار یا عصرانه دعوت کنید، یا حتی به سینما و پارک بروید. در کل سعی کنید که روابط خود را حفظ نمایید.

 8. شایعات بی اساس و یا راز هایی را از یکدیگر دور نگه ندارید:

  نگه داشتن اسرار مربوط به خانواده و شایعات باعث متزلزل شدن روابط میگردد. سعی کنید راجع به مسائل با هم صحبت کنید و سعی بر حل ماجرا داشته باشید.

 9. درباره مسائلی که مهم هستند ، صحبت کنید:

  به جای تبادل نظر های بی ارزش و کم عکق ، در خصوص مسائل واقعی ومهم صحبت کنید. درباره احساستان ،درباره آنچه که واقعا مهم است ویا شما را مسرور میکند، حرف بزنید و متقابلا تمام این ماجراها از انها را نیز به یاد داشته باشید و برای تقویت روابط اجرا کنید.

 10. سعی نکنید که یکدیگر را تغییر دهید:

  هیچ کسی بی عیب نیست و ممکن است بعضی از اعضای خانواده ،ایده هایی قدیمی نسبت به شما داشته باشند و یکدیگر را قبول نداشته باشید. اما این کار شما نیست که انها را عوض کنید و تغییر دهید.

  در روابط خانوادگی باید با وجود تمام تفاوت ها ونقطه ضعف ها به یکدیگر متصل شوید و هم دیگر را دوست داشته باشید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1445

به "راه حل طلایی برای تقویت عشق و علاقه در خانواده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل طلایی برای تقویت عشق و علاقه در خانواده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید