فروش اجباری بلیت هواپیما ممنوع شد

به گزارش مجله آیرخ، درحالی رئیس سازمان هواپیمایی از مجاز بودن فروش بسته ای بلیت (اجباری) در ایام نوروز خبر داده بود که سازمان بازرسی فروش این نوع بلیت را ممنوع اعلام کرد.

فروش اجباری بلیت هواپیما ممنوع شد

به گزارش خبرنگاران، هفته گذشته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با پیش بینی جابه جایی 2 میلیون مسافر در تعطیلات نوروزی، گفته بود: برای مسیرهای داخلی 11 هزار و 700 پرواز برنامه ای و 700 پرواز فوق العاده و 4 هزار و 700 پرواز بین المللی در نظر گرفته که 635 مجوز پرواز فوق العاده صادر شده است.

وی با اعلام این که فروش بلیت به صورت بسته ای در بعضی مسیرهای پروازی مجاز است، اضافه نمود: در بعضی مسیرها فروش چارتری ممنوع بوده و در صورت تخلف مجوز پرواز شرکت های هواپیمایی خاطی لغو می شود. چنانچه شرکت های هواپیمایی نرم افزارهای موبایلی فروش یا آژانس های هواپیمایی خارج از قیمت مصوب اقدام به فروش بلیت کنند با آنان برخورد قانونی می شود.

این در حالی است که بازرس کل امور راه و شهرسازی سازمان بازرسی کل کشور با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی طی هشداری به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت فروش اجباری بلیت پروازهای داخلی (فروش تور همراه بلیت در مواقعی که مسافران متقاضی خرید صرفاً بلیت هستند یا تحمیل هرگونه شرایطی خارج از خواست مسافرین) خبر داده است.

در زمان حاضر بازار حمل ونقل هوایی مسافری کشور با کمبود شدید عرضه روبرو است. تعیین نیست دلیل این کمبود مشکل در تامین ناوگان است یا این که برای فشار بر متولی حمل ونقل در راستای افزایش قیمت ها. اما آنچه تعیین است بخش مذکور از یک نابسامانی شدید رنج می برد که سازمان هواپیمایی کشوری نیز قادر به رفع آن نیست.

هفته گذشته و پیش از صدور مجوز فروش بلیت اجباری پروازهای داخلی، سخنگوی سازمان هواپیمایی از ممنوعیت فروش این نوع بلیت خبر داده بود!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1401 بروزرسانی: 21 اسفند 1401 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2396

به "فروش اجباری بلیت هواپیما ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش اجباری بلیت هواپیما ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید