قیمت مرغ از این بالاتر نمی رود

به گزارش مجله آیرخ، تهران (پانا)- به گفته رئیس سازمان دامپزشکی با وجود تعطیلات، کشتارگاه ها از فردا فعال می شوند و احتیاج بازار به گوشت مرغ رفع می گردد.

قیمت مرغ از این بالاتر نمی رود

علی اصفر ماکنعلی اضافه نمود: در چند روز اخیر با تعطیلی کشتارگاه ها در بازار، کمبود مرغ و افزایش بیشتر قیمت ایجاد شد که با تدابیر و هماهنگی های به عمل آمده با انجمن صنفی کشتارگاه های طیور، سال جاری برخلاف سال های گذشته باوجود تعطیلات، کشتارگاه ها از فردا فعال می شوند.

وی یادآور شد که فعالیت کشتارگاه ها به صورت شبانه روزی خواهد بود تا مرغ مورد احتیاج بازار تامین گردد. قیمت مرغ تابع عوامل مختلفی است و با افزایش عرضه، امید است قیمت فعلی کاهش یابد.

ماکنعلی ادامه داد: هم اکنون 220 کشتارگاه فعال در کشور وجود دارد که توانایی کشتار مرغ مورد احتیاج کشور را دارند و به صورت شبانه روز می توانند 3/5 میلیون قطعه پرنده کشتار نمایند و حدود 6 تا 7 هزار تن مرغ وارد بازار نمایند.

وی با بیان اینکه از نظر تامین گوشت مرغ مسئله ای وجود ندارد، اضافه نمود: سال جاری در واحدهای گوشتی میانگین جوجه ریزی نسبت به سال گذشته به طور متوسط 2/6 درصد افزایش داشته اما تقاضای گوشت مرغ نیز به شدت افزایش یافته است به عنوان مثال؛ در استان آذربایجان شرقی که مصرفش در اسفند 98، 210 تن بوده اسفند 99 به 380 تن رسیده و در استان گلستان مصرف روزانه 75 تن بوده که به 200 تن رسیده است و این تقاضای بالا که برای گوشت مرغ وجود دارد، سبب شده تا توزیع و خرید مرغ دچار مشکل گردد.

وی با بیان اینکه سقف سن کشتار طیور 45 روز است، گفت: بعضی واحدهای تولیدی، طیور خود که سنشان از 45 روز عبور نموده را کشتار نمی نمایند از این رو با واحدهایی که این موضوع را رعایت ننمایند، برخورد قانونی می گردد. قیمت مرغ از این بالاتر نمی رود و هیچکس منتظر نباشد با کشتار نکردن دام، قیمت مرغ را افزایش دهد.

رئیس سازمان دامپزشکی احتیاج روزانه کشور به گوشت مرغ 6 تا 6 هزار و 500 تن دانست و اضافه نمود: هم اکنون 40 میلیون و 491 هزار قطعه جوجه از 20 بهمن تا 2 اسفند 99 در سالن های مرغداری جوجه ریزی شده است که تا 10 روز آینده 120 هزار تن گوشت مرغ روانه بازار خواهد شد بنابراین هیچ مسئله ای در تامین احتیاج بازار وجود ندارد و امیداریم با این اقدامات، قیمت مرغ در بازار به تعادل برسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1718

به "قیمت مرغ از این بالاتر نمی رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ از این بالاتر نمی رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید