هنگامه مفید چراغ اجرای سیاه بازی رختشورشاه را روشن می نماید

به گزارش مجله آیرخ، تهران (پانا) - نمایش رختشورشاه به کارگردانی علی یدالهی روز سه شنبه 25 آبان با حضور هنگامه مفید به طور رسمی افتتاح می گردد.

هنگامه مفید چراغ اجرای سیاه بازی رختشورشاه را روشن می نماید

این نمایش کمدی سیاه بازی که کاری از گروه تئاتر دژاوو است، و در شیوه اجرایی دو گونه نمایش ایرانی (مجلس زنانه و سیاه بازی) را تلفیق نموده است ، روز سه شنبه 25 آبان، ساعت 19 با حضور هنگامه مفید هنرمند پیشکسوت تئاتر ، اجرای خود را جشن می گیرد.

هنگامه مفید شاعر ، ترانه سرا، نویسنده ، بازیگر و کارگردان تئاتر و تئاتر عروسکی به آیین تئاتر سنتی ، شمع اجرای نمایش رختشورشاه را خواهد افروخت.

در این نمایش هنرمندانی همانند علی بیک محمدی ، جواد انصافی ، نگار مقدسی، کاظم برزگر، آزیتا نوری وفا، مجتبی گوهرخای، آرزو کریمی زند، سمانه ابن علی، شقایق بهرامی و الناز میرزا ایفای نقش می نمایند.

رختشورشاه نوشته بابک لطفی خواجه پاشا است که به وسیله فرهاد نقدعلی بازنویسی شده و به روز قبل از تاج گذاری احمدشاه میپردازد. انسی معزالدوله می خواهد با احمد شاه ازدواج کند اما شاه فرار می نماید و به رختشورخانه کاخ پناه می برد و در آنجا مخفی می گردد که خود زمینه ساز ماجراهای دیدنی دیگری است.

گروه نوازندگان به سرپرستی علی جباری اجرای موسیقی زنده نمایش را بر عهده دارند. در این گروه کمانچه را علی جباری ، تار را میثم ابراهیمی و تنبک را پریا زندی می نوازند.

طراحی لباس و حرکت نوید فرح مرزی، طراحی صحنه و پوستر و بروشور علی یدالهی، طراحی نور اکبر شجاعی و نقاشی صحنه ناصر عزیزی هستند. اختر تاجیک عکاس ، پرهام محبیان دستیار کارگردان، فهیمه کرمی منشی صحنه، زهرا شایان فر روابط عمومی، بردیا یدالهی مدیر صحنه هستند. ساخت دکور به وسیله جواد مرآتی اجرا شده است.

علاقه مندان می توانند به وسیله سایت تیوال نسبت به خرید بلیت این نمایش اقدام نمایند. رختشورشاه هر روز غیر از شنبه ها در سالن استاد جعفر والی مجموعه تئاتر محراب، ساعت 19 روی صحنه است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2074

به "هنگامه مفید چراغ اجرای سیاه بازی رختشورشاه را روشن می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگامه مفید چراغ اجرای سیاه بازی رختشورشاه را روشن می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید