هوای تهران در محدوده قابل قبول

به گزارش مجله آیرخ، تهران (پانا) - کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و هم اکنون در محدوده قابل قبول قرار داشته است و تداوم این شرایط تا فردا پیش بینی می شود.

هوای تهران در محدوده قابل قبول

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (16 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی طی روز و وزش باد مؤثر و در برخی ساعات همراه با رگبار پراکنده شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. این شرایط جوی تا ساعات پایانی ادامه خواهد داشت و با وجود افزایش حجم ترافیک شامگاهی برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

صبح فردا (17 اردیبهشت ماه) کاهش تردد خودروها در روز تعطیل و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته باعث برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد. حاکمیت ناپایداری جوی طی روز و افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند در برخی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود خواهد داشت.

با وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (17 اردیبهشت ماه) برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 65 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 57 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1816

به "هوای تهران در محدوده قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران در محدوده قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید