کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در آبان ماه، متوسط قیمت به 27 میلیون رسید

به گزارش مجله آیرخ، خبرنگاران : تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان ماه سال 1399، نشانگر کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در شهر تهران در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری است.

کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در آبان ماه، متوسط قیمت به 27 میلیون رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران در آبان ماه سال 1399، به 4.5 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل 48.4 درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.9 درصد افزایش نشان می دهد.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 27 میلیون و 170 هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 1.8 و 118.2 درصد افزایش نشان می دهد.

ذکر این نکته ضروری است که تورم ماهانه متوسط قیمت نرخ معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریورماه 1399، معادل 10 درصد بوده که این میزان در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری به 1.8 درصد رسیده است؛ این امر نشانگر کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در شهر تهران در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری است.

گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان ماه سال 1399 برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1521

به "کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در آبان ماه، متوسط قیمت به 27 میلیون رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در آبان ماه، متوسط قیمت به 27 میلیون رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید