گشایش بخش مطالعات فقه جعفری و شافعی در دانشگاه رادن فتح اندونزی

به گزارش مجله آیرخ، مراسم گشایش بخش مطالعات فقه جعفری و شافعی با حضور رییس دانشگاه مذاهب اسلامی و هیئت همراه در دانشگاه رادن فتح اندونزی با ابتکار و همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار گردید.

گشایش بخش مطالعات فقه جعفری و شافعی در دانشگاه رادن فتح اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در این مراسم به ضرورت پژوهش در زمینه مطالعات تطبیقی و مقارن میان مذاهب اسلامی تاکید نمود و گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی در زمینه مطالعات تطبیقی و مقارن پیشگام و سرآمد است و می تواند تجربه پیروز خود در این زمینه را در اختیار کشورهای اسلامی قرار دهد.

وی اعلام کرد: با راه اندازی بخش مطالعات فقه جعفری و امامیه در دانشگاه جامع اسلامی رادن فتح، دانشگاه مذاهب اسلامی در زمینه راه اندازی مطالعات و پژوهشهای مقارن در اندونزی نیز پیشگام است.

پرفسور محمد شیرازی رییس دانشگاه جامع اسلامی رادن فتح نیز در سخنانی با ابراز خرسندی از راه اندازی بخش فقه جعفری و شافعی به ابتکار دانشگاه مذاهب اسلامی در این دانشگاه از دکتر مختاری بخاطر توسعه روابط علمی میان دو کشور قدر دانی کرد.

وی اضافه نمود: سال گذشته 10 استاد و هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی به اندونزی سفر کردند و جلسات و نشست های متعددی برگزار کردند و قدم های اجرایی تفاهم نامه دو سال قبل دو دانشگاه را عملیاتی کردند که یکی از توافقات تاسیس کرسی فقه جعفری بود که امروز محقق شد.

رییس دانشگاه جامع اسلامی رادن فتح با اشاره به سفر خود به ایران و بازدید از دانشگاه مذاهب اسلامی، گفت: در دیدارها و بازدید هایی که داشتم مثلا کتابخانه بزرگ امام خامنه ای سنندج پراست از کتاب ها و منابع شافعی و در قم نیز منابع بسیار زیادی از فقه جعفری موجود است که ما در این زمینه نیازمند یاری هستیم و از دانشگاه مذاهب اسلامی بخاطر فراهم نمودن این بستر تشکر می کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد با قالب های پژوهشی و تعاملی که بین دو دانشگاه برگزار می گردد بتوانیم از این ظرفیت بهره مند شویم.

دکتر محمد حسین مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی به همراه هیئتی روز به اندونزی سفر کرد و در جریان این سفر دیدارهای مختلفی از مراکز علمی و دانشگاهی و دیدارها، نشست ها و همایشی های علمی در این کشور خواهد داشت.

افتتاح بخش مطالعات فقه جعفری و شافعی با ابتکار و همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی و با سخنرانی دکتر مختاری و همچنین رییس دانشگاه رادن فتح اندونزی در این دانشگاه از جمله برنامه های این سفر بود.

همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی در دو سال اخیر با دانشگاه ها و مراکز مختلف علمی اندونزی گسترش یافته و تبادلات علمی، برگزاری همایش های مشترک و اعزام هئیت هایی از اساتید و اعضای هیئت علمی دو دانشگاه توسعه فراوانی داشته به طوریکه سال گذشته اتاق همکاری های مشترک علمی ایران و اندونزی در دانشگاه مذاهب اسلامی راه اندازی گشت.

در این راستا و ادامه این همکاریهای گسترده علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی با دانشگاه های اندونزی بود که بخش مطالعات فقه جعفری و شافعی در دانشگاه رادن فتح اندونزی از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی راه اندازی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 526

به "گشایش بخش مطالعات فقه جعفری و شافعی در دانشگاه رادن فتح اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشایش بخش مطالعات فقه جعفری و شافعی در دانشگاه رادن فتح اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید