گشتی در محله چینی های سنگاپور

به گزارش مجله آیرخ، چاینا تاون در سنگاپور

مگر می گردد به سنگاپور رفت و محله چینی های آن را ندید؟ مطمئنا هیچ سفری به سنگاپور بدون دیدن این محله جذاب کامل نمی گردد. این محله در گذشته جای زندگی چینی های مهاجری بود که خودشان را به سنگاپور، مستعمره سابق بریتانیا، می رسانند. در محله چینی ها نه فقط با فرهنگ چینی ها که با فرهنگ دیگر کشورهای آسیایی هم روبرو می شوید و دنیایی متفاوت از آنچه در مرکز سنگاپور جریان دارد را می بینید. غذاهای خوشمز، جاذبه های گردشگری، دیدنی های هنری و داشتن یکی از بهترین چشم اندازهای سنگاپور از این محله مکانی ساخته که به این راحتی ها نمی گردد از خیر دیدنش گذشت! با خبرنگاران همراه باشید تا با محله چینی ها (چاینا تاون) بیشتر آشنا شوید.

گشتی در محله چینی های سنگاپور

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

محله چینی ها مخصوصا به غذاهای خوشمزه و ارزانش معروف است در اینجا غذاهایی را پیدا می کنید که مزه و قیمت مناسبشان شما را به این باور می رساند که اینجا بهشت شکم گردان است! غذا مهمترین راه شناخت و درک یک کشور و فرهنگ آن است به ویژه در کشور چند فرهنگه سنگاپور که در آن غذاهای خیابانی به شدت فرهنگی جا افتاده است. برای امتحان غذاهای اینجا به خیابان ماکس ول بروید اینجا یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین فودکورت های سنگاپور است و در آن صدها غرفه با غذاهای خوش آب و رنگ در جلوی چشمانتان خودنمایی می نمایند. برای تجربه فرهنگ غذاهای خیابانی سنگاپور اینجا یکی از بهترین جاهاست، می توانید تا مدت ها از خوردن غذاهای ارزان و خوشمزه لذت ببرید.

احتمالا بعد از غذا، محبوب ترین جاذبه این محله بازارهای خیابانی اش است که در آن همه جور اجناس متنوع با قیمت مناسب دیده می گردد. بدون شک یکی از بزرگ ترین جاذبه های گردشگری محله چینی ها بازارهای خیابانی اش است. با اینکه این بازارها روز به روز تجاری تر و توریستی تر می شوند اما همچنان می توان سوغاتی های فوق العاده ای را در آن ها پیدا کرد چون هر چه بخواهید، از لباس ها گرفته تا اجناس زرق و برق دار زیبا، در این بازارها به فروش می رسند. فقط کافیست کمی چانه بزنید تا بهترین سوغاتی ها را با قیمتی ارزان برای خانواده و دوستانتان تهیه کنید. حتی اگر خیال خرید هم ندارید فقط مدتی را در بازار خیابانی گشت بزنید تا هیاهو و سرزندگی اش شما را پر از انرژی کند.

اینجا جاذبه های زیاد دیگری هم دارد اگر علاقمند به آثار تاریخی، هنری و موزه هستید می توانید سری به موزه طراحی رد دات بزنید این موزه یکی از بزرگ ترین موزه های آسیاست و در آن طراحی هایی که برنده جایزه سالیانه رد دات شده اند به نمایش در می آید. در حال حاضر این موزه بیشتر روی مفاهیم مدرن و مربوط به آینده تمرکز دارد و هر سال طراحی های جدیدی به آن اضافه می گردد.

در محله چینی ها برای دیدن مکان های مذهبی هم چندین و چند مکان مذهبی پیدا کنید، مکان مقدس سری ماریامان در اوایل قرن نوزدهم توسط مهاجران جنوبی هند ساخته شد. معماری اینجا بسیار دیدنی است و برج ورودی اش از 6 ردیف تشکیل شده که این ردیف ها با مجسمه هایی از شخصیت های فرهنگی و اساطیری دینی پر شده اند.

بعد از اینکه یک روز کامل را در این محله گذراندید در هنگام غروب به پل آسمان پینکل اند داکستون بروید و به چشم انداز محله چینی ها خیره شوید. این پل که در طبقه 50 یک ساختمان قرار گرفته است از معدود مکان هایی است که که یک چشم انداز هوایی از این محله را در مقابل چشمانتان به نمایش در می آورد.

منبع: theculturetrip.com

منبع: الی گشت
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 469

به "گشتی در محله چینی های سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشتی در محله چینی های سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید