10 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری سنگاپور

به گزارش مجله آیرخ، معرفی جاذبه های گردشگری سنگاپور

سنگاپور کشور کوچکی که هم نام با پایتختش است این روزها یکی از جذاب ترین مقاصد سفر برای گردشگری و خرید در بین مسافران محسوب می گردد. سنگاپور یکی از بهترین مقاصد برای بازارگردی و تفریحات هیجانی است و به دلیل آب و هوایی گرمسیری که دارد در تمام فصل های سال شرایط مساعدی برای سفر دارا هست. اما ما در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران قصد داریم تا درباره جاذبه های گردشگری سنگاپور صحبت کنیم تا زمانی که به این شهر رفتید بدانید که باید کجاها را برای گردشگری انتخاب کنید.

10 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری سنگاپور

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

1- سنگاپور فلایر

سنگاپور کشور کوچکی است اما به دلیل جاذبه های منحصر به فردی که در آن وجود دارد توانسته در جوامع بین الملل به خصوص در عرصه گردشگری حرف های بسیاری برای گفتن دارد. در سال 2008 چرخ و فلک غول پیکری در این شهر افتتاح شده که عنوان بلندترین چرخ و فلک در دنیا را برای خود کسب نموده است. ارتفاع این چرخ و فلک به 165 متر می رود و وقتی سوار آن می شوید احساس می کنید که می توانید آسمان را لمس کنید. این چرخ و فلک در تفرجگاه ساحلی خلیج واقع شده و ترمینال فلایر دارای سه طبقه از رستوران ها، مغازه ها و سایر خدمات می باشد. این چرخ و فلک یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری سنگاپور است.

2- موزه خانه بابا

یک موزه تاریخی به نام خانه بابا در شهر سنگاپور وجود دارد که در آن مجموعه ای از آثار پراناکان را به نمایش می گذارد. این موزه در این شهر متعلق به یک خانواده ثروتمند در سال 1920 است که در نزدیکی محله چینی ها واقع شده است و در طول روز تورهای رایگانی در آن برگزار می گردد. تورهایی که برای بازدید از این خانه تاریخی برپا می گردد در ساعات مشخصی برگزار می شوند که ترتیب آن به این صورت است. در روزهای دوشنبه (ساعت 2 بعد از ظهر)، سه شنبه (ساعت های 2 و 30 دقیقه بعد از ظهر)، پنجشنبه (ساعت 10 صبح) و شنبه (ساعت 11 صبح) می باشد، استفاده کرد. برای رزرو این بازدید رایگان باید به وسیله ایمیل [email protected] اقدام کرد.

3- باغ های کنار خلیج | Gardens by the Bay

در کنار باغ های کنار خلیج در سنگاپور محل هایی برای گشت و گذار فراهم آورده شده است که تفریح در آن ها هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت و می توانید در مسیرهای پیاده روی که در آن برایتان فراهم آورده شده قدم بزنید و تجربه به یاد ماندنی فراهم آورده گردد. جالب است بدانید که هر روز به مدت 1 ساعت (8:45 تا 7:45 بعدازظهر) نمایشی از موسیقی و نور در این محوطه برای عموم مردم اجرا می گردد که می توانید از آنها لذت ببرید. باغ های کنار خلیج از جذاب ترین جاذبه های گردشگری سنگاپور به شمار می روند.

4- پیاده روی در میان قبرستان قدیمی | Bukit Brow

بزرگترین قبرستان چینی در سنگاپور که این روزها به عنوان یک جاذبه گردشگری مشهور شده قبرستانی به نام Bukit Brow است. این مکان در حال حاضر به زیستگاهی برای انواع پرندگان و جانوران تبدیل شده است و از آن با عنوان مکانی تاریخی و میراث کهن یاد می گردد و یک منطقه حفاظت شده برای حیات وحش است. تورهای رایگانی در این قبرستان برگزار می گردد تا بتوانید به همراه هم گروهی های خودتان به گشت و گذا در این منطقه بپردازید.

5- نایت سافاری | Night Safari

برای تفریح شب همراه گزینه ای پیشنهاد می گردد رفتن به کلاب های شهر مقصد است، اما در سنگاپور گزینه های جذاب دیگری وجود دارد که آن هایی که حوصله کلاب رفتن ندارن به سمت آن ها بروند. گزینه تفریحی در شب این شهر نایت سافاری است که دارای نمایش های شبانه و حیوانات بر رو صفحه نمایش می باشد. این محل در سال 1984 در شهر سنگاپور افتتاح شد و یکی از جاذبه های سنگاپور است که سالانه بیش از 1 میلیون نفر بازدید نماینده دارد. بازدیدنمایندگان از این مجموعه علاوه بر تفریح و سرگرمی می توانند اطلاعات کاملی هم درباره عادات حیوانات داشته باشند. سه رستوران در این مجموعه تفریحی وجود دارند که منوها و سرگرمی های مختلفی را ارائه می نمایند که منعکس نماینده زندگی در جنگل یا جنگل بارانی است.

6- باغ های گیا ه شناسی سنگاپور | سنگاپور Botanic Gardens

در شهر سنگاپور به توجه به وجود حجم بالایی از مسافر که سالانه به سمت آن گسیل می گردد توانسته جاذبه ای منحصر به فردی را در این شهر توریستی مدرن فراهم بیاورد. یکی از جاذبه های گردشگری سنگاپور که بسیار مورد توجه مسافران قرار می گیرد باغ های گیاهشناسی است که بیش از 60000 گونه گیاه و حیوان در آن وجود دارد و دارای اولین باغ بچه ها در دنیا می باشد. به گفته بسیاری از بازدیدنمایندگان این باغ طبیعت سبز گرمسیری آن مدهوش نماینده است. سنگاپور، نخستین محلی را که توانسته است در میراث دنیای یونسکو به ثبت برساند، همین باغ های گیاه شناسی بوده است. شهر سنگاپور اگر چه شهری تمیز و راحت است اما برخی اوقات همچون جنگلی از بتن به نظر می رسد با این حال باغ های گیاه شناسی آن توانستند بخشی از میراث طبیعی آن را حفظ نمایند. بازدیدنمایندگان می توانند با گردش در این باغ میراث باغ را به عنوان بخشی از گونه های درختان کامل این شهر، تماشا نمایند.

7- اسکله کلارک | Clarke Quay

یکی دیگر از جاذبه های سنگاپور اسکله کلارک است که بخشی از گذشته سنگاپور را در دارا می باشد که هنوز هم یک محل شناخته شده است. این اسکله یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری سنگاپور است که در اواخر قرن 19 مرکز تجارت این کشور بوده است و امروز هدف دیگری هم به نام گردشگری پیدا نموده و هنوز هم پر انرژی و بسیار شلوغ است. اما با نوع دیگری از تجارت: رستوران های مد روز، بوتیک های منحصر به فرد، فروشندگان با ارابه دستی و موارد بیشتر، که همه آن ترکیبی از تأثیرات آسیایی و اروپا است. بازار همواره فعال است به جز هنگامی که در شب اسکله کلارک با مکان های شبانه پر از جمعیت گردد.

8- جاده باغ

از دیگر جاذبه های گردشگری سنگاپور می توانیم به خیابان جاده باغ که یکی از خیابان های اصلی آن است نام ببریم. این خیابان یکی از پر ترددترین خیابان های سنگاپور است و روزانه افراد محلی و گردشگران زیادی از آن عبور می نمایند. این جاده بعد از باغ های میوه نامگذاری شده و توسط بازارها، رستوران های شیک متعدد، قهوه خانه ها، کافه ها و هتل ها احاطه شده است. علاوه بر این موارد این جاده محل اقامت رسمی رئیس جمهور سنگاپور می باشد. از جمله مواردی که در کنار جاده باغ سبب شهرت آن شده تزئینات کریسمس است که به طور کامل با گوزن های شمالی بر درختان نخل و خانه های شیرینی زنجفیلی با برف مصنوعی نیز پر شده است.

9- تفریحگاه ساحلی در شن های خلیج | Marina Bay Sands

در سال 2010 ساختمانی با هزینه 5 میلیارد و هفتصد میلیون دلار در شن های خلیج ساخته شده که این سرمایه گذاری کلان با خودش سالانه مسافران زیادی را به همراه داشت. در این تفریحگاه ساحلی در شن های خلیج همه چیز نظیر هتل لوکس، رستوران، مجموعه از مغازه ها و یک مرکز همایش بزرگ که بزرگترین مرکز در آسیا محسوب می گردد را دارا هست. همچنین این مجموعه تفریحی دارای سرسره های داخلی با یخ مصنوعی هستند که جذابیت آن را برای بازدیدنمایندگان دو چندان می نماید.

10- بازارهای رایگان در سنگاپور

تاکنون چیزی درباره بازارهای رایگان شنیده اید؟ مطمئن باشید با اشتباه تایپی روبرو نشده اید و واقعا نام این محل بازار رایگان است! طبیعتا دانستن این موضوع که در سنگاپور بازاری وجود دارد که در آن همه چیز رایگان است، کمی غیرقابل قبول به نظر می رسد اما واقعا در این کشور چنین بازاری وجود داشته و شما می توانید به این محل رفته و هر چیزی که دوست دارید را به رایگان بردارید. بدون تردید در این بازار شما نیازی به همراه داشتن کیف پول خود نداشته و البته می توانید اشیا و لوازمی را که سالم هستند و به درد شما نمی خورند را با خود به این بازار برده و تحویل دهید. این بازارها به صورت دوره ای و در مناطق مختلف سنگاپور برپا می گردد و برای کسب اطلاع از برنامه زمان بندی این بازارها و مراجعه به آن می توانید به صفحه فیس بوک این بازار رایگان مراجعه کنید.

منبع: الی گشت
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 506

به "10 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید