آماده سازی استودیوهای برنامه های انتخاباتی

به گزارش مجله آیرخ، رئیس مرکز فراوری و فنی سیمای رسانه ملی از تمهیدات گسترده این مرکز برای انتخابات خرداد 1400 اطلاع داد.

آماده سازی استودیوهای برنامه های انتخاباتی

به گزارش خبرنگاران، آقای مهرداد عظیمی درباره تمهیدات در نظر گرفته شده برای برنامه های انتخابات ریاست جمهوری گفت: با توجه به ماهیت و رسالت مرکز فراوری و فنی، از ماه ها قبل اقدامات مختلفی در حوزه های فنی و فراوریی صورت گرفته است.

آقای عظیمی ادامه داد: در حوزه فنی از ماه ها قبل استودیو 11 جام جم که مکان اصلی ضبط و پخش مناظره های داوطلبان انتخابات 1400 است، تخلیه شده و با کوشش شبانه روزی مهندسان و عوامل حوزه استودیو ها و اداره کل فنی، اقداماتی مانند تعویض و تغییر شبکه فرسوده نور استودیو، و ایجاد زیرساخت برای 140 خط نور، تعویض میکسر صدا و اقدامات فنی برای استفاده 8 دوربین و بازسازی شبکه حرکتی و تلسکوپی پروژکتور ها و نصب پروژکتور های جدید LED صورت گرفته است.

رئیس مرکز فراوری و فنی سیمای رسانه ملی درباره سایر برنامه های انتخابات نیز گفت: از جمله برنامه های مهم انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری 6 برنامه است که با عناوین مناظره در استودیوی شماره 11، مصاحبه با جوانان در استودیوی شماره 12، مصاحبه با دوربین دراستودیوی شماره 13، گفت وگوی اقتصادی در استودیوی شماره 14، برنامه ایران 1400 در استودیوی سالن همایش ها و برنامه مصاحبه با ایرانیان خارج از کشور در استودیوی خبرنگاران برای ایام تبلیغات نامزد های انتخابات در نظر گرفته شده است.

وی تاکید نمود: از ابتدای سال جاری استودیو های 12، 13، 14 و 15 جام جم تخلیه شده تا اقداماتی، چون سیستم تهویه، نور و برق آن ها انجام گردد.

مدیر مرکز فراوری و فنی سیما اعلام کرد: بازسازی زیرساخت نور و به روزرسانی تجهیزات نور، تعویض پروژکتورها، اپوکسی کف، نصب پرده سیلکو از دیگر اقداماتی است که این مرکز برای برنامه های انتخاباتی 1400 انجام داده است. همچنین تمهیدات لازم برای آماده سازی استودیو های خبرنگاران و مرکز همایش ها هم صورت گرفته یا در دست اجراست.

رئیس مرکز فراوری و فنی سیما درباره اقدامات در حوزه محتوایی و فراوری هم گفت: طرح دکور های انتخاباتی از ماه ها قبل از شروع رسمی تبلیغات به تأیید ریاست سازمان، ستاد انتخابات و معاون سیما رسیده است و از چند هفته قبل از تبلیغات نصب می گردد و همه برنامه ریزی ها برای نصب دکور ها و ضبط و پخش دیگر برنامه ها تا به امروز صورت گرفته است.

آقای عظیمی با اشاره به برگزاری نشست های مختلف با حضور نمایندگان مرکز در ستاد انتخابات اضافه کرد: در سطح مرکز هم با کارشناسان و طراحان دکور از ماه ها قبل جلساتی برگزار شده و تمام اقدامات با هماهنگی ستاد انتخابات بوده است.

رئیس مرکز فراوری و فنی سیما اعلام کرد: برای طرح های دکور 6 برنامه فراخوان دادیم به طوری که برای برنامه مناظره، حدود 42 طرح دریافت کردیم که پس از نظرات کارشناسان و ارائه به رئیس سازمان صدا و سیما، یک طرح به تأیید رسید.

وی اضافه کرد: در سایر ساختار ها هم 64 طرح دریافت شد که از میان آن ها، در نهایت 6 طرح به تصویب رسیده است.

عظیمی اعلام کرد: در مجموع می توان گفت نگاه کارشناسی و خلاقانه، محور تمام تصمیمات و برنامه ریزی ها و فعالیت های مرکز فراوری و فنی در بحث انتخابات پیش رو است.

وی اضافه کرد: از اقدامات شاخص اداره کل فراوری مرکز فراوری و فنی سیما، پیش بینی تمهیدات لازم برای برنامه سازان با توجه به شرایط کرونا و گروه بندی عوامل فراوری شامل دو گروه اصلی و رزرو کارگردان، تصویربردار، صدابردار، منشی صحنه، گریمور و ...، تدوین 6 برنامه آموزشی، تهیه ضوابط پوشش مجریان داوطلبان و مهمانان برنامه ها، معین 7 گروه تخصصی برای معین عوامل فراوریی، بازسازی سانتر گریم خبرنگاران و تمهیدات لازم برای فضاسازی محیطی و پاویون خبرنگاران است.

وی از تمام کسانی که در انجام امور محوله برای رویداد مهم و تأثیرگذار انتخابات1400 از جمله همکاران سیما، توسعه و فناوری رسانه و منابع اقتصادی و سرمایه انسانی و سایر حوزه ها و همچنین همه مدیران، کارشناسان و کارکنان مرکز فراوری و فنی سیما، همکاری و حمایت کردند، قدردانی کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1776

به "آماده سازی استودیوهای برنامه های انتخاباتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده سازی استودیوهای برنامه های انتخاباتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید