استفاده از داده های کاربران برای رصد کرونا در استرالیا

به گزارش مجله آیرخ، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، داده های به دست آمده از جابجایی کاربران فیس بوک با بررسی اپلیکیشن موبایلی این شبکه اجتماعی، برای برآورد میزان گسترش و انتشار ویروس کرونا در استرالیا مورد استفاده قرار گرفت.

استفاده از داده های کاربران برای رصد کرونا در استرالیا

داده های جمع آوری شده مربوط به جابجایی کاربران اپلیکیشن فیس بوک در سه منطقه شلوغ و آلوده به این ویروس در استرالیا در یک بازه زمانی هشت ساعته بود. محققان قصد داشتند دریابند داده های یادشده را تا چه حد می توان برای پیش بینی شیوع و انتشار ویروس کرونا به کار برد.

جمع بندی این اطلاعات نشان داد که آنها برای پیش بینی میزان خطر گسترش آلودگی در نقاط مورد بررسی قابل استفاده هستند و از این طریق می توان دریافت ویروس کرونا تا چه حد در منطقه ای خاص پخش شده و خطر ابتلاء به ویروس مذکور در هر یک از نقاط یادشده به چه میزان است.

دقت این الگو مورد توجه محققان قرار گرفته و آنها می گویند می توان با استفاده از شبکه های اجتماعی پرکاربرد رابطه میان پراکندگی افراد مبتلا به کرونا در نقاط مختلف و افزایش احتمال ابتلاء به این ویروس را بررسی کرد. با گسترش این الگو می توان تأثیر مسافرت بر انتشار ویروس کرونا را هم با دقت بیشتری بررسی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1608

به "استفاده از داده های کاربران برای رصد کرونا در استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از داده های کاربران برای رصد کرونا در استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید