ایلان ماسک استفاده از دستگاه های اپل را ممنوع می نماید

به گزارش مجله آیرخ، پس از معرفی هوش مصنوعی یعنی Apple Intelligence و اعلام همکاری غول کوپرتینویی با جهت بهره برداری از مدل های هوش مصنوعی این شرکت در رویداد WWDC 2024 شب گذشته، ایلان ماسک هشدار داد که در صورت ادغام این سیستم هوش مصنوعی با سیستم عامل دستگاه های اپل، او ورود این دستگاه ها را به شرکت های خود ممنوع خواهد نمود.

ایلان ماسک استفاده از دستگاه های اپل را ممنوع می نماید

پس از اتمام رویداد WWDC 2024 اپل، ایلان ماسک در پستی در شبکه اجتماعی ایکس گفت: در صورتی که اپل مدل های OpenAI را در سطح سیستم عامل ادغام کند، ورود دستگاه های اپل به شرکت های من ممنوع خواهد شد. این اقدام یک نقص امنیتی غیرقابل قبول است. ماسک بعلاوه اعلام کرد که در چنین شرایطی، بازدیدنمایندگان شرکت های او نیز باید دستگاه های اپل خود را هنگام ورود تحویل دهند و این دستگاه ها در قفس های فارادی نگهداری خواهند شد. به نظر می رسد هدف ماسک از استفاده از قفس فارادی جلوگیری از ارتباط این دستگاه ها با سرورهای OpenAI یا اپل باشد.

اپل در مراسم شب گذشته تأکید کرد که توسعه هوش مصنوعی با موضوع حفظ حریم خصوصی کاربران صورت گرفته و برای فعال سازی این ویژگی ها از ترکیب پردازش محلی روی دستگاه و رایانش ابری بهره می برد. مدیرعامل شرکت های تسلا، اسپیس ایکس و نورالینک در پستی دیگر اعلام کرد که عجیب است اپل قادر به توسعه هوش مصنوعی خود نیست، اما به نوعی می تواند اطمینان حاصل کند که OpenAI از امنیت و حریم خصوصی کاربران محافظت می نماید. ماسک گفت: اپل در حقیقت هیچ تصوری ندارد که وقتی داده های شما به OpenAI منتقل می گردد، چه اتفاقی رخ می دهد.

در مطلبی که OpenAI در وب سایت خود منتشر نموده، به توضیحاتی درباره همکاری با اپل پرداخته است. این شرکت تأکید نموده که حریم خصوصی کاربران هنگام استفاده از ChatGPT به وسیله سیری یا ابزارهای نوشتاری حفظ می گردد. OpenAI اعلام نموده که درخواست های کاربران را ذخیره نخواهد کرد و آدرس IP آن ها نیز به صورت غیرقابل فهم درخواهد آمد. بعلاوه کاربران می توانند حساب کاربری ChatGPT خود را به این سیستم متصل نمایند تا تحت قوانین و مقررات این چت بات قرار گیرند.

البته در حال حاضر به نظر نمی رسد کسی از ماسک در این زمینه پیروی کند. بن باجارین، مدیر ارشد اجرایی شرکت Creative Strategies، نیز بر این باور است که اپل کوشش نموده به مردم آموزش دهد که رایانش ابری خصوصی می تواند به همان میزان که نگهداری داده ها در دستگاه هایشان از حریم خصوصی محافظت می نماید، ایمن باشد.

منبع: foxbusiness

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 خرداد 1403 بروزرسانی: 22 خرداد 1403 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2487

به "ایلان ماسک استفاده از دستگاه های اپل را ممنوع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک استفاده از دستگاه های اپل را ممنوع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید