برنامه ای برای ادغام دانشگاه فنی وحرفه ای با علمی کاربردی وجود ندارد

به گزارش مجله آیرخ، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: دانشگاه های علمی کاربردی و فنی و حرفه ای زمینه های اشتراک خیلی خوبی دارند و می توانستند یک جوری کنار هم باشند اما در حال حاضر برنامه ای برای ادغام آن ها وجود ندارد .

برنامه ای برای ادغام دانشگاه فنی وحرفه ای با علمی کاربردی وجود ندارد

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، ابراهیم صالحی عمران در نشست خبری به مناسبت روز ملی مهارت، کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرنگاران درباره تفاوت مأموریت های دانشگاه های فنی و حرفه ای با علمی کاربردی و اینکه آیا محتمل است که این دانشگاه ها با یکدیگر ادغام شوند، اظهار کرد: به هر حال شباهت هایی میان دانشگاه علمی و کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه ای وجود دارد.

وی اضافه کرد: این دو دانشگاه مسائل مربوط به آموزش عالی مهارتی را ترویج می دهند و با این رویکرد دانشجو تربیت می نمایند؛ دانشگاه علمی و کاربردی بر روی مهارت های خاص کار می نماید و دانشگاه فنی و حرفه ای در حوزه مهارت های عام و مشاغل غیرفعال، متمرکز است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه دانشگاه علمی و کاربردی رشته هایی را وظیفه تربیت دانشجو دارد که یک بار پذیرش هستند، گفت: این دانشگاه در حقیقت یک نوع پاسخگویی سریع در جهت احتیاج به نیروی متخصص در یک واحد تولیدی، خدماتی، کشاورزی و صنعتی است.

صالحی عمران گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای بر روی مهارت های عام کار می نماید که زمینه دانشی دارند و حرفه هایی که در درازمدت مورد احتیاج اساسی است ولی در عین حال زمینه های اشتراک خیلی خوبی میان دانشگاه های فنی و حرفه ای و علمی کاربردی وجود دارد و می توانستند یک جوری کنار هم باشند اما در حال حاضر برنامه ای برای ادغام آن ها وجود ندارد و هرکدام رسالت های خاص خود را دارند.

وی اعلام کرد: در حقیقت دانشگاه علمی و کاربردی یک بخش خصوصی آموزش عالی و مهارتی تلقی می گردد. در دانشگاه فنی و حرفه ای آموزش ها رایگان است، اما در علمی کاربردی به هر حال مبتنی بر شهریه است و اینها تفاوت هایی است که بین این دو وجود دارد.

4118/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1403

به "برنامه ای برای ادغام دانشگاه فنی وحرفه ای با علمی کاربردی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ای برای ادغام دانشگاه فنی وحرفه ای با علمی کاربردی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید