توصیه هواشناسی نسبت به خودداری از کوهنوردی در هفته جاری

به گزارش مجله آیرخ، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به بارش برف و باران در ارتفاعات کشور گفت: کوهنوردان در این هفته به کوهنوردی نروند.

توصیه هواشناسی نسبت به خودداری از کوهنوردی در هفته جاری

صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگاران با بیان این که در هفته جاری بارش مناسبی در نیمه جنوبی کشور خواهیم داشت، اظهار کرد: طی این مدت در ارتفاعات زاگرس، استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری بارندگی پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اندازه بالای بارندگی ها در این هفته گفت: در ارتفاعات استان کرمان بارش برف را شاهد خواهیم بود و روز یکشنبه (12دی ماه) بارش ها حجیم پیش بینی می گردد و دوشنبه (13دی ماه) در ارتفاعات رشته کوه البرز و زاگرس بارش برف دور از انتظار نیست.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به پدیده های جوی غالب در کوهستان ها گفت: روز سه شنبه (14دی ماه) پدیده جوی خاصی در ارتفاعات مورد انتظار نیست و بارش برف و باران نداریم. پدیده غالب در کوهستان ها به شکل وزش باد است که بدین سبب کولاک برف پیش بینی می گردد.

وی اضافه نمود: روز چهارشنبه (15دی ماه) در رشته کوه های البرز بارش برف پیش بینی می گردد.

ضیاییان در سرانجام اظهارکرد: برای روز دوشنبه (13دی ماه) و چهارشنبه (15دی ماه) در ارتفاعات البرز بارش برف، باران، کولاک و شرایط جوی ناپایدار پیش بینی می گردد که در این روزها کوهنوردان نباید به ارتفاعات صعود داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2142

به "توصیه هواشناسی نسبت به خودداری از کوهنوردی در هفته جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هواشناسی نسبت به خودداری از کوهنوردی در هفته جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید