خطیب زاده: بعضی رسانه ها اظهاراتم را در خصوص مشارکت ایران و چین گزینشی تیتر زدند

به گزارش مجله آیرخ، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت خارجه در مورد تیتر گزینشی بعضی رسانه ها از اظهارات وی در زمینه قراداد مشارکت راهبردی ایران و چین و واردات واکسن توضیحاتی ارایه کرد.

خطیب زاده: بعضی رسانه ها اظهاراتم را در خصوص مشارکت ایران و چین گزینشی تیتر زدند

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه،سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه گفت: تقریبا بیش از 80 درصد واکسن وارد شده به کشور، از چین و دیگر کشورها، طی نزدیک به دو ماه گذشته و شروع به کار دولت جناب آقای دکتر رئیسی محقق شده است، که در پرتو در اولویت اول و فوری قرار گرفتن واردات واکسن از سوی رئیس جمهور محترم و دولت سیزدهم بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: رسیدن به سقف 70 درصد واکسیناسیون جامعه طی کمتر از دو ماه، خود برترین گواه از همت و جهادی است که در دولت سیزدهم انجام شده است.

خطیب زاده رسیدن رقم واردات واکسن تا هفته اول آبان به بیش از 130 میلیون دوز را همت بی نظیر در دولت سیزدهم دانست که در کنار فراوری پرافتخار داخلی، رقم تامین واکسن را بسیار بیش از این خواهد نمود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خاتمه تاکید نمود: دوبرابر شدن سفارش خرید طی هفته های اول روی کار آمدن دولت سیزدهم، پیش بینی و تامین واکسن برای سنین زیر 18 سال، شکسته شدن مکرر رکورد واردات هفتگی و ماهانه، و برداشته شدن محدودیت سنی واکسیناسیون، از جمله تحولات مربوط به واکسن در دولت سیزدهم بود که همه اقشار مردم با چشم خود شاهد آن بوده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2021

به "خطیب زاده: بعضی رسانه ها اظهاراتم را در خصوص مشارکت ایران و چین گزینشی تیتر زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: بعضی رسانه ها اظهاراتم را در خصوص مشارکت ایران و چین گزینشی تیتر زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید