در پشت صحنه ویژه برنامه دربی 94 چه گذشت؟

به گزارش مجله آیرخ، حادثه از دست دادن دو پیشکسوت پرسپولیس آن هم در فاصله یک هفته از هم آنقدر تلخ است که تا قرن ها هم از تاریخ پاک نمی گردد. ویروس کرونا دو بازیکن شاخص و چهره برجسته این تیم را از فهرست پیشکسوتان سرزنده این تیم خط زد. اما چطور می گردد که این دو ورزشکار که هر دو از لحاظ جسمانی در شرایط مساعدی بودند، اینگونه حالشان وخیم گردد؟

در پشت صحنه ویژه برنامه دربی 94 چه گذشت؟

روزنامه هفت صبح در ادامه نوشت: ماجرا به 22 دی برمی گردد و دربی 94. شبکه اینترنتی پرسپولیس برنامه ویژه ای را ترتیب می دهد. از ظواهر امر برمی آید که استودیویی حرفه ای با سقفی مطلوب و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی میزبان این دو بازیکن سابق پرسپولیس است. متاسفانه تعداد استودیو های حرفه ای تهران محدود است و به همین خاطر تشخیص استودیو ها کار سختی برای برنامه سازان نیست. فعلا از ذکر نام استودیو می گذرم و شواهد امر را مرور می کنیم.

ماجرای استودیوی آلوده

چراغ اول را دکتر حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل و سازمان نظام پزشکی کشور در توئیتی که پنجشنبه گذشته زده بود، روشن کرد. او نوشت: میناوند آخرین نخواهد بود! روی استودیو های ضبط برنامه و تهیه فیلم و سریال نظارت چندانی نیست! من خود در چندین برنامه شرکت نموده و ملاحظه نموده ام! برای این عزیزان موضوع چندان جدی نیست! ماسک ها به صورت موثر زده نمی گردد، فاصله رعایت نمی گردد و تهویه هم مناسب نیست!

پنجشنبه گذشته علی زادمهر، خبرنگار سینمایی و فرهنگی خبرگزاری ایلنا هم در توئیتی نوشته بود: گفته می گردد انصاریان و میناوند در برنامه ای که برای دربی پخش می شده و برای اپلیکیشن پرسپولیس بوده به کرونا مبتلا شدند و حتی بقیه عوامل حاضر در برنامه هم مبتلا شدند و حالشان خوب نیست اگر اینطور است چرا سازندگان برنامه شرح نمی دهند و مواخذه نمی شوند؟!

یک روز بعد، اما حمید خواجه نژاد، مدیر روابط عمومی معاونت سیمای سازمان صداوسیما نسبت به توئیت کرمانپور واکنش نشان داد و به ایسنا گفت: حضور آقایان میناوند و انصاریان مربوط به سیما و برنامه های رسانه ملی نبوده و ما میزبان این عزیزان در ویژه برنامه شهرآورد تهران نبوده ایم؛ این دو عظیموار در یکی از برنامه های تلویزیون اینترنتی حضور داشتند.

این نکته مورد اشاره خواجه نژاد به نظر کاملا صحیح است. این دو مهمان در برنامه ای اینترنتی شرکت نموده بودند. او در ادامه از رعایت پروتکل ها در صداوسیما می گوید: در استودیو های صداوسیما مواد ضدعفونی نماینده در دسترس همه همکاران و مهمانان است و استفاده از ماسک هم برای همه افراد اجباری است. فضای استودیو ها هم به صورت دوره ای ضدعفونی می گردد. در فضای استودیو ها هم چنانچه فاصله اجتماعی لازم رعایت شده باشد، برای توجه به بحث زیبایی شناسی، ماسک برداشته می گردد، اما اگر برنامه همزمان میزبان چند مهمان باشد، این توصیه اکید وجود دارد که از ماسک استفاده گردد. همچنین در پشت صحنه همه همکاران حتما از ماسک استفاده می نمایند.

مدیر روابط عمومی معاونت سیما در سرانجام هم می گوید: روزانه همکاران بهداشت سازمان صداوسیما در مبادی ورودی سازمان صداوسیما مستقر هستند و به وسیله دستگاه تب سنج دمای بدن مراجعان و همکاران را کنترل می نمایند. این نظارت در ورودی پخش شبکه های سیما و محلی که استودیو های سیما هم قرار دارند، جدی است تا اگر کسی علائمی داشته باشد از حضورش در پخش و استودیو های سیما جلوگیری گردد. احتمالا آقای خواجه نژاد از ورودی مدیران و با خودرو وارد سازمان می شوند، چون مشاهدات نگارنده از لحاظ جدیت چیز دیگری است. از این نیز می گذریم.

دومینوی بی مبالاتی

حامد اژدری داماد خانواده انصاریان، شنبه این هفته 11 بهمن در پاسخ به پرسش سعید اکبری، مجری برنامه سلام صبح بخیر شبکه 3 سیما که پرسید معین شده کجا آقا مهرداد و علی آقا به بیماری کرونا مبتلا شدند؟ گفت: قبل از اینکه علی آقا به آی سی یو بروند من جویا شدم، گفتند که از آن برنامه دربی که به صورت اینترنتی، برنامه ای را اجرا کردند، گویا آنجا مهرداد عزیز یک علائمی داشته و دو روز بعد از آن دربی حال آقا مهرداد بد می گردد و دو روز بعدش، علائم علی آقا آغاز می گردد.

خب تا اینجای کار به نظر می آید بی مبالاتی عوامل برنامه اینترنتی پرسپولیس منجر به این اتفاق ناگوار شده. برای اطلاع از اینکه در پشت صحنه چه گذشته، این کلیدواژه را جست وجو کردم و در کمال ناباوری ویدئویی درز نموده از پشت صحنه این برنامه را در یوتیوب یافتم. استودیو برایم آشنا بود. قبلا در آنجا برنامه اجرا نموده بودیم.

استودیو شبکه پرس تی وی در سعادت آباد که برای اجرای برنامه های مختلف اجاره داده می گردد. برای اینکه صرفا از روی حافظه ادعا ننموده باشم به سراغ گزارش تسنیم با عنوان گزارش پشت صحنه|دغدغه های فرهنگی کشور در پیش رو رفتم. برنامه پیش رو شبکه 4 از همین استودیوی بسیار حرفه ای پرس تی وی روی آنتن می رفت. تصاویر پشت صحنه مطابقت کامل داشت.

متاسفانه در صحنه نخست از پشت صحنه درز نموده، مهرداد میناوند و علی انصاریان را می بینیم که پس از گل دقیقه 50 مهدی عبدی همدیگر را در آغوش گرفته اند و برخلاف زمان پخش زنده برنامه که فاصله گذاری رعایت شده بود، در کنار هم به همراه دو تن دیگر از عوامل برنامه در این استودیوی بسیار عظیم در حال تماشای برنامه اند. پازل کنار هم جمع شده. پرسپولیس برای اجاره استودیو به مجموعه پرس تی وی (نه الزاما خود شبکه انگلیسی زبان) هزینه پرداخته است.

دو مهمان شناخته شده به برنامه دعوت می شوند که احتمالا از عوامل آن ساختمان سازمان صداوسیما کسی رویش نمی گردد، چکاپ لازم را بکند. پس از آن دومینوی سهل انگاری ها که ربطی به عوامل پرس تی وی هم ندارد، رخ می دهد. در آغوش کشیدن هایی که از تماشای دربی در استودیوی سعادت آباد، این عزیزان را متاسفانه راهی قطعه نام آوران بهشت زهرا کرد. روحشان شاد. شرح آخر اینکه امیدوارم همکارانم در صداوسیما بیش از گلایه از چاپ این گزارش، هم جویای احوال همکاران استودیوی مجهز پرس تی وی در آن شیفت بشوند و هم ورود به سازمان به همان سختگیری ای گردد که باید.

منبع: فرارو
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1713

به "در پشت صحنه ویژه برنامه دربی 94 چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پشت صحنه ویژه برنامه دربی 94 چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید