دو کتاب فلسفی برای زندگی امروز

به گزارش مجله آیرخ، به گزارش خبرنگاران، کتاب چگونه مثل امپراتور روم فکر کنیم نوشته دونالد رابرتسونبا ترجمه محدثه احمدی منتشر شد. این کتاب که از آن به عنوان یکی از شاخص ترین آثار فلسفی سال 2020 یاد می گردد، به فلسفه رواقی مارکوس اورلیوس، یکی از مشهورترین امپراتوران روم و فیلسوف رواقی می پردازد.

دو کتاب فلسفی برای زندگی امروز

رابرتسون که بیش تر به عنوان روان درمانگر حوزه رفتاردرمانی شناختی مطرح است، در این کتاب بخش های جذابی از زندگی مارکوس اورلیوس را با افکار او در هم آمیخته و به آموزه های مفیدی دست یافته است. او در هشت فصل کوشش نموده است به پرسش های مهم روان شناختی و فلسفی انسان امروز پاسخ گوید؛ پرسش هایی نظیر چگونه عاقلانه سخن بگوییم، چگونه ترس را رها کنیم، چگونه بر خشم مسلط شویم، چگونه درد را تحمل کنیم

کتاب چگونه مثل امپراتور روم فکر کنیم در 272 صفحه و با قیمت 40 هزار تومان در قالب مجموعه فلسفه برای زندگی امروز از سوی نشر سنگ منتشر شده است.

ایکیگای دلخوشی های کوچک زندگی نوشته یوکاری میتسوهاشی کتاب فلسفی دیگری است که نشر سنگ با ترجمه محدثه احمدی در قالب فلسفه برای زندگی امروز منتشر نموده است. این کتاب به مفهوم ایکیگای می پردازد که در فلسفه ژاپن و زندگی مردم ژاپن، مفهوم بسیار مهمی است. یوکاری میتسوهاشی در این کتاب کوچک، همه وجوه ایکیگای را به صورت مختصر و مفید تشریح نموده است.

ایکیگای در فلسفه ژاپن، به معنای ارزش زندگی یا شادی در زندگی است و به مهم ترین دغدغه انسان در زندگی اشاره دارد.

کتاب ایکیگای دلخوشی های کوچک زندگی در 80 صفحه و با قیمت 20 هزار تومان از سوی نشر سنگ منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1653

به "دو کتاب فلسفی برای زندگی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو کتاب فلسفی برای زندگی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید