راز شکست محمدرضا گرایی در جهانی بلگراد

به گزارش مجله آیرخ، دارنده مدال طلای المپیک توکیو در کشتی فرنگی تنها علت شکست خود در مقابل نماینده صربستان در وزن 67 کیلوگرم را غفلت دانست و گفت: تمام حریفان را با اقتدار شکست دادم، اما عجله در اجرای فن موجب پیروزی رقیبم در فینال شد.

راز شکست محمدرضا گرایی در جهانی بلگراد

محمدرضا گرایی اظهار کرد: سال جاری رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی دنیا برای من انتها خوشی نداشت، زیرا با وجود شکست رقیبان در ملاقات های پیش از فینال در مسابقه نهایی روی یک غفلت مدال طلا را از دست دادم.

وی ادامه داد: در ملاقات فینال با وجود آنکه 4 امتیاز از رقیب خود جلو بودم کوشش کردم تا زودتر این مبارزه را به انتها برسانم، اما در اجرای فن کمرگیری دچار اشتباه محاسباتی من شدم و در یک لحظه غفلت، امتیاز را به حریفم دادم و در ادامه نتوانستم آن را جبران کنم. تنها همین عجله در اجرای من مدال طلا را از من گرفت.

گرایی توضیح داد: رقابت های دنیای بلگراد سال جاری از سطح بالایی از لحاظ فنی برخوردار بود و تمام تیم ها نیز برای قهرمانی با تمام قوا در بلگراد حاضر شده بوند. با توجه به اینکه این مسابقات در صربستان برگزار می شد به طور طبیعی فضای رقابت را برای من سنگین نموده بود.

دارنده مدال طلای المپیک 2020 توکیو و دنیای 2021 اسلو در مورد برنامه های خود نیز گفت: یکی از مهم ترین رقابت های سال آینده، مسابقات کسب سهمیه المپیک است که تیم ها با نفرات کامل در آن حضور خواهند داشت و به همین خاطر کار سختی را پیش رو خواهیم داشت.

وی در مورد محمد بنا در کشتی فرنگی گفت: کارنامه محمد بنا در کشتی فرنگی روشن و شفاف است و افتخارات کشتی را نیز به نوعی مدیون او هستیم.

دارنده مدال نقره دنیای بلگراد بعلاوه در مورد دلیل ناکامی محمدعلی (برادرش) در وزن 77 کیلوگرم گفت: تنها باید گفت که شانس با او یار نبود و دستش از مدال کوتاه ماند. برای حضور در رقابت های دنیای سال آینده به طور قطع بر روی نقاط قوت و ضعف خودمان کار خواهیم کرد.

رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی دنیا از 10 تا 18 سپتامبر (19 تا 27 شهریور) در شهر بلگراد مرکز صربستان برگزار گردید. تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در این رقابت ها 2 نشان نقره به وسیله محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130کیلوگرم و یک برنز از سوی محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم کسب کرد.

علیرضا نجاتی در وزن 63 و ناصر علیزاده نیز در وزن 87 کیلوگرم پنجم شدند. پویا دادمرز، مهدی محسن نژاد، محمدرضا مختاری، محمدعلی گرایی و پژمان پشتام نمایندگان وزن های 55، 60، 72، 77 و 82 کیلوگرم از دور رقابت ها حذف شدند.

نماینده کشورمان در پیکار های دنیای در مرحله مقدماتی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفرامانتور اسماعیل اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر هان سو ریو دارنده مدال طلای دنیا از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله جانی ختسوریانی از گرجستان را در همان 3 دقیقه نخست با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و به فینال راه یافت.

گرایی دارنده طلای دنیا و المپیک در مبارزه فینال وزن 67 کیلوگرم به مصاف ماته نمس دارنده مدال برنز دنیا از صربستان رفت. مرد یخی اتحادیه دنیای کشتی، در مبارزه فینال مبارزه را با برنامه و آرامش همیشگی شروع کرد و در همان 30 ثانیه نخست با اشتباه حریف، 2 امتیاز با خاک کردن حریف گرفت و در ادامه به سراغ کنده فرنگی حریف صربستانی رفت که با تاباندن حریف داور امتیازی به او نداد که با چلنج مربیان، هیئت ژوری 2 امتیاز دیگر به نماینده کشورمان دادند. گرایی 3 دقیقه نخست با میدان داری و گرفتن سر و گردن حریف اجازه هیچ حرکتی را به او نداد.

او در شروع وقت دوم قصد کمرگیری داشت که با اشتباهی خطرناک در خاک نهاده شد و اجازه زدن سوبلس را به نمس نداد، اما حریف صربستانی 2 امتیاز گرفت. در ادامه نمس صربستانی که در وقت دوم با برنامه و با بررسی دقیق گرایی پای به تشک گذاشته بود یک امتیاز پوئن اخطار را گرفت و با اجرای بارانداز، امتیاز خود را به 5 رساند.

قهرمان المپیک در ادامه چند مرتبه اقدام به کمرگیری کرد و نا پیروز بود و حتی داوران می توانستند اخطار به حریف صربستانی بدهند که این کار را نکردند. در ثانیه های انتهای دیگر رمقی برای نماینده کشورمان باقی نمانده بود و در نهایت این مبارزه را با نتیجه 5 بر 4 واگذار کرد و به مدال نقره رسید. نمس با کسب این طلا، چهارمین طلای صربستان را در پیکار های قهرمانی دنیا کسب کرد.

نمس حریف صربستانی گرایی در فینال، سیزدهمی المپیک توکیو، برنز دنیای 2019، طلای اروپا 2021 و برنز امید های اروپا 2016 را در کارنامه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2319

به "راز شکست محمدرضا گرایی در جهانی بلگراد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز شکست محمدرضا گرایی در جهانی بلگراد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید