شورای شهر در زمینه سوخت مازوت اختیاراتی ندارد

به گزارش مجله آیرخ، عضو شورای شهر تهران درباره آلودگی هوا و استفاده از سوخت مازوت توضیحاتی داد.

شورای شهر در زمینه سوخت مازوت اختیاراتی ندارد

محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران، با اشاره به فعالیت نیروگاه ها و مصرف سوخت مازوت اظهار کرد: به طور کلی هر صنایع یا نیروگاهی که از سوخت مازوت، گازوئیل و گوگرد بالا استفاده کند، طبیعتا این اقدام در افزایش میزان آلودگی موثر است.

او ادامه داد: در زمینه الودگی هوا شورای شهر و شهرداری اقدامات بسیار خوبی انجام داده البته این اقامات تنها مربوط به این دوره نبوده و در گذشته هم به مرحله اجرا رسیده اسـت.

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: بخش زیادی از الودگی هوا به دلیل استفاده از سوخت مازوت اسـت که نظارت بر این حوزه به وزارت نفت و رئیس سازمان محیط زیست سپرده شده و شورای شهر هم تذکراتی داده اسـت.

علیخانی افزود: البته این نکته قایل ذکر اسـت که شورای شهر دَر زمینه سوخت مازوت قانونا اختیاری ندارد و تنها دَر حوزه الودگی برنامه هایی را انجام داده اسـت و نمایندگان مجلس که سطح کاریشان وسیع و دَر حد ملی اسـت دَر این حوزه کارهایی انجام می دهند.

به گزارش شهر به نقل از خبرنگاران، علیخانی اعلام کرد: برای کنترل آلودگی، شهرداری تعداد مراکز فنی و تجهیزات آن را را افزایش داده است همچنین تا به امروز وظایف شورای شهر و شهرداری دَر زمینه آلودگی هوا صورت گرفته است.

عضو شورای شهر تهران افزود: برای مثال سالیانه 3 هزار و 50 میلیارد تومان برای مترو اعتبار تعلق می گیرد، اما دولت سهم خود را پرداخت نکرده و اگر این کار انجام می شد ما جلوتر بودیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1611

به "شورای شهر در زمینه سوخت مازوت اختیاراتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای شهر در زمینه سوخت مازوت اختیاراتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید