عربستان سعودی خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شد

به گزارش مجله آیرخ، به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، اعضای کابینه عربستان سعودی نشستی را به ریاست ملک سلمان پادشاه این کشور برگزار کردند. در جریان این نشست، اعضای کابینه سعودی به بررسی تحولات یمن پرداختند.

عربستان سعودی خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شد

بر اساس این گزارش، اعضای کابینه سعودی در جریان نشست مذکور طبق روال گذشته اتهاماتی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند. اعضای این کابینه بدون ارائه هیچ گونه دلیل، سند و مدرکی مدعی حمایت تسلیحاتی تهران از أنصارالله در یمن شدند.

اعضای کابینه عربستان سعودی همچون گذشته در این نشست مواضع ضد ایرانی جدیدی نیز اتخاذ کردند و خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران شدند. فرافکنی های سعودی علیه ایران درحالی است که این کشور طی 6 سال گذشته جنایت های فراوانی را در یمن مرتکب شده است.

پیش از این، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل هشدار داده بود: ما شاهد بزرگترین فاجعه انسانی هستیم. به عنوان مثال اگر کمک های لازم ارائه نشود، 400 هزار کودک یمنی جان خود را از دست خواهند داد. یعنی هر 75 ثانیه یک کودک یمنی جان خواهد سپرد.

کارشناسان و ناظران سیاسی بر این باورند که عربستان سعودی به دلیل ناتوانی در مقابله با حملات و عملیات استراتژیک اخیر یمنی ها علیه اهداف حساس خود دست به اتهام زنی به دیگران از جمله تهران می زند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1725

به "عربستان سعودی خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید