علاقمندی اندونزی برای سرمایه گذاری در بخش نفت و برق ایران

به گزارش مجله آیرخ، معاون وزیر انرژی اندونزی گفت: کشورش تعهد خود به توسعه همکاری های بخش انرژی با ایران را تقویت خواهد نمود و این شامل سرمایه گذاری در یک میدان نفتی در ایران خواهد بود.

علاقمندی اندونزی برای سرمایه گذاری در بخش نفت و برق ایران

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری آنتارا نیوز، آرکاندرا تاهار، معاون وزیر انرژی اندونزی گفت، کشورش تعهد خود به توسعه همکاری های بخش انرژی با ایران را تقویت خواهد نمود و این شامل سرمایه گذاری در یک میدان نفتی در ایران خواهد بود.

وی پس از برگزاری نشست هماهنگی دیدار با وزیر اقتصاد ایران گفت: تعهدات ما در بخش انرژی شامل برنامه شرکت پرتامینا برای سرمایه گذاری در این کشور و همچنین واردات گاز است.

دارمین ناسوتیون، وزیر هماهنگ کننده در امور مالی اندونزی قرار است در ادامه سفر جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی به ایران در ماه دسامبر، به تهران سفر کند.

آرکاندرا تایید کرد که شرکت دولتی پرتامینا آماده سرمایه گذاری در 2 میدان نفتی ایران است و به زودی پیشنهاد خود را در این باره تسلیم مقامات ایرانی خواهد نمود.

وی اضافه نمود: پرتامینا وارد دو میدان نفتی خواهد شد و پیشنهاد این پروژه به زودی تسلیم ایران خواهد شد.

سیامسو آلام، مدیر پروژه های بالادستی پرتامینا گفت، شرکت ملی نفت جنوب ایران که یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران است مذاکراتی را در مورد این سرمایه گذاری در میادین آب تیمور و منصوری انجام داده است.

وی اضافه نمود: روز 11 فوریه ما مذاکراتی را با شرکت ملی نفت ایران داشتیم و باز هم مذاکره خواهیم کرد.

سیامسو تایید کرد که این پیشنهاد در جریان سفر دارمین ناسوتیون به تهران در روز 25 فوریه تقدیم خواهد شد.

شرکت ملی نفت ایران و شرکت پرتامینای اندونزی پیشتر یادداشت تفاهمی را برای انجام مطالعات اولیه 2 میدان بزرگ نفتی در ایران به امضا رسانده بودند که حجم ذخایر نفتی آنها به 5 میلیارد بشکه می رسد.

مدیر تامین تجهیزات شرکت برق دولتی پی ال ان اندونزی نیز خاطر نشان کرد کشورش پیشنهاد سرمایه گذاری در بخش برق ایران به ویژه در زمینه توسعه ژنراتورها و افزایش ظرفیت تجهیزات صنعتی به منظور حمایت از فراوری برق در این کشور را نیز مطرح نموده است.

وی اضافه نمود: این سرمایه گذاری شامل ژنراتورهای حرارتی و برق تجدیدپذیر و ظرفیت سازی برای تجهیزات صنعتی برای حمایت از فراوری داخلی است. این دو در کنار خدمات نگهداری از اهمیت برخوردارند.

116

منبع: تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 523

به "علاقمندی اندونزی برای سرمایه گذاری در بخش نفت و برق ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاقمندی اندونزی برای سرمایه گذاری در بخش نفت و برق ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید